Redmi 10X 4G potwierdzony. Nowy model, nowy… Mediatek

Redmi 10X 4G potwierdzony. Nowy model, nowy… Mediatek

Kilka dni temu informowaliśmy Was o nowym modelu Redmi, który przeszedł certyfikację w Chinach. Dziś – dzięki stronie sklepu
Tianyu Telecomunications – możemy dowiedzieć się na jego temat nieco więcej.

Potwierdzono bowiem, że omawiany w artykule model to rzeczywiście Redmi 10X 4G. Certyfikacja wskazuje również, że procesor, który będzie sercem urządzenia, to nowy CPU Mediateka – Helio G85. Łącząc te fakty ze wcześniejszą specyfikacją TENAA możemy stwierdzić, iż jest to 8-rdzeniowy procesor, który działa z maksymalnym taktowaniem 2.0 GHz. Nie spełniły się przewidywania odnośnie „dziury” na aparat pośrodku urządzenia – telefon będzie posiadać „dziurkę”, ale po lewej stronie. Cena urządzenia ma natomiast wynieść 1499 juanów – czyli około 900 złotych. Nie wiemy, do której wersji pamięciowej odnosi się ta kwota. Inne parametry są identyczne z tymi opisanymi na stronie TENAA – możemy spodziewać się m.in. baterii o pojemności 5020 mAh, ekranu 6.53″ o rozdzielczości 2340 x 1080 px czy aparatów 48 Mpx (główny), 8 Mpx, 2 Mpx (prawdopodobnie makro), 2 Mpx (do wychwytywania głębi). Urządzenie będzie posiadać także wyjście mini-jack czy wsparcie dla technologii NFC.

Z własnych informacji – zebranych na podstawie systemu OTA MIUI – wiemy także, że ten model (nazwa kodowa merlin) pojawi się w Europie. Niemal na pewno trafi więc też do naszego kraju – trudno stwierdzić, czy pod tą samą nazwą, czy inną. Czy wróżycie mu powodzenie w Polsce? Czy w tym szaleństwie jest metoda? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

źródło: tydevice


Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga (a przynajmniej się stara) ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-maila.