Xiaomi Mijia Scooter 1S

Xiaomi Mijia Scooter 1S

Po cieszących się dużą popularnością hulajnogach Mijia m365 i m365 Pro, Xiaomi zdecydowało się na rozwój tych urządzeń. Efektem tego jest oficjalnie zaprezentowany model Mijia Scooter 1S.

Premiera pierwszego modelu, Mi Electric Scooter w 2016 okazała się przysłowiowym strzałem w 10-tkę. Modele m365 i m365 Pro przysporzyły firmie, czy raczej produktowi, kolejne rzesze fanów. Co interesujące, sporo z tychże zdecydowało się na modyfikacje programowe i techniczne. Dzisiaj, po blisko 4 latach, światło dzienne ujrzał nowy model hulajnogi elektrycznej.

Scooter 1S to znaczące zmiany, zwłaszcza w kwestii walorów użytkowych. To wyświetlacz (deska rozdzielcza) z wersji m365 Pro, który wyświetli nie tylko prędkość w czasie rzeczywistym, czy tryb jazdy, ale i stan naładowania baterii, status połączenia ze smartfonem, a także – i to ciekawostka – umożliwi auto diagnostykę czy automatyczne sprawdzanie błędów z systemem notyfikacji. To ostatnie to nic innego, jak znany z samochodów “check engine”. Cała obsługa panelu odbywa się za pomocą jednego przycisku.

Co warto zauważyć, jak zapewnia producent, usunięto błędy notorycznie zdarzające się w dotychczasowych modelach, jak choćby pękające zaczepy, luzy w kolumnie kierownicy czy łamiące się błotniki tylnego koła.

Mijia Scooter 1S to w dalszym ciągu minimalistyczny wygląd, z aluminiową konstrukcją umożliwiającą jej złożenie w 3 sekundy, i wagą nie przekraczającą 12,5 kilograma. Hulajnoga posiada limit dopuszczalnego obciążenia 100 kg.

Czytaj też:  Jak zainstalować Xiaomi.eu na MI MIX 4?

Nie zmienił się napęd hulajnogi. To wciąż silnik o mocy znamionowej 250 W, z możliwością chwilowego jej zwiększenia do wartości maksymalnie 500 W, prędkości maksymalnej 25 km/h, zasięgu 30 km (na jednym, pełnym naładowaniu) i żywotności 3000 godzin. Hulajnoga posiada tryb EKO, i to zapewne w nim jesteśmy w stanie osiągnąć wspomniane 30 km zasięgu.

Xiaomi Mijia Scooter 1S wyposażona jest w 8,5-calowe koła. System hamulcowy obejmuje obydwa koła, za jednym naciśnięciem rękojeści. Ciekawostką jest system doładowywania baterii podczas zwalniania szczęk na przednim kole. Oczywiście nie zabrakło systemu ABS i systemu zapobiegającego blokowaniu się zacisków hamulców.

Xiaomi Mijia Scooter 1S jest już dostępna w sklepie firmowym producenta Xiaomi Mall, za kwotę 1999 juanów, w przeliczeniu niespełna 1200 złotych. To w porównaniu do m365 Pro cena bardzo atrakcyjna. Oficjalna premiera europejska, dla tych bardziej cierpliwych, planowana jest na lipiec lub sierpień br.

Czytaj też:  Android 12 z MIUI — co obecnie wiemy?

Źródło: Gizmo China

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.