Xiaomi 12T Pro jest pierwszym smartfonem Xiaomi globalnie obsługującym karty eSIM

Adam Błażejewski
2 komentarze

Karty eSIM stają się z dnia na dzień coraz bardziej popularne, producenci OEM wkrótce zastąpią fizyczne karty elektronicznymi kartami SIM. Z tego powodu, Xiaomi 12T Pro staje się pierwszym telefonem tej marki, wspierającym globalnie tę technologię.

Większość smartfonów nie obsługuje kart eSim, nawet w połączeniu ze standardową kartą SIM. Linia smartfonów Xiaomi nie była wyjątkiem. Xiaomi 12T Pro miał swoją światową premierę 4 października i jest pierwszym globalnym smartfonem firmy oferującym funkcjonalność eSIM. Dostępność tej usługi ograniczona jest jedynie przez operatorów, lecz na szczęście w Polsce najwięksi operatorzy tacy jak Orange, T-Mobile oraz Plus oferują eSIM w tym modelu (póki co brak wsparcia ze strony Playa).

Model Xiaomi 12T Pro dostępny jest w dwóch konfiguracjach kart SIM nano SIM + eSIM oraz nano SIM + nano SIM. Obecnie użytkownicy mieszkający między innymi w takich krajach jak Niemcy, Włochy, Francja, Japonia i Malezja mogą korzystać z kart eSim. Pełna lista krajów oraz operatorów obsługujących eSIM, które wspierają tę technologię w opisywanym modelu, znajduje się na stronie mi.com. Usługa ta dostępna jest również w telefonie Redmi Note 10T, przeznaczonym tylko na rynek japoński. Co więcej, nadchodzący Xiaomi 12 Lite NE również będzie obsługiwał tę funkcję.

Najważniejsze dane ze specyfikacji technicznej Xiaomi 12 T Pro

Przypomnijmy, że Xiaomi 12T Pro wyposażony jest w 6,67-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2712×1220 pikseli oraz maksymalnej częstotliwości odświeżania 120 Hz. Urządzenie to napędzane jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, wspierany przez 12 GB pamięci RAM LPDDR5 oraz 256 GB pamięci. ROM. Ponadto jest to również pierwszy telefon tej marki, wyposażony w nowy 200-megapikselowy aparat główny. Ponadto model ten posiada również 8-megapikselowy ultraszerokokątny aparat z przysłoną F/2.2 oraz 2-megapikselowy aparat makro. Przedni aparat to matryca o rozdzielczości 20-megapikseli. Energii dostarcza bateria z ogniwem o pojemności 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowanie o mocy 120 W.

Źródło: GizmoChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner