Premiera pięciu urządzeń Xiaomi

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Wczoraj odbyła się premiera Xiaomi, na której zaprezentowano pięć nowych produktów przeznaczonych na światowe rynki. Niektóre z nich dostępne są w sprzedaży na rynku chińskim od jakiegoś czasu, lecz od teraz będą sprzedawane również na rynku globalnym. Zaprezentowane urządzenia to Mi Router AX9000, Mi 2K Gaming Monitor 27”, Mi Smart Air Fryer 3.5L, Redmi Buds 3 Pro i Mi Electric Scooter 3.

Mi Router AX9000

Jego premiera odbyła się w marcu w Chinach i tam też wyceniono go na 1299 juanów (~775 zł). W dniu wczorajszym urządzenie to trafiło na rynek globalny, lecz cena jest już znacznie wyższa — wynosi ona 299 EUR (~1052 zł).

Router posiada trzy oddzielne pasma – jedno 2,4 GHz oraz dwa 5 GHz, w tym jedno dedykowane do e-sportu, dzięki czemu gracze mają cieszyć się nieprzerwanym połączeniem bez zakłóceń ze strony innych urządzeń. Cechuje się ono również przepustowością 160 MHz, dwukrotnie większą niż poprzednia generacja AX3000. Router wyposażony jest w sześciordzeniowy, procesor Qualcomm z czterema rdzeniami o taktowaniu 2,2 GHz i 2 rdzeniami NPU z taktowaniem 1,7 GHz. Wyposażono go w 1 GB pamięci RAM, może być on połączony jednocześnie z 248 urządzeniami. Jedna z nowości w nim zastosowanych to wentylator chłodzący, który według Xiaomi automatycznie dostosowuje swoją prędkość w zależności od temperatury.

Mi 2K Gaming Monitor 27”

Jak sama nazwa wskazuje, jest to 27″ monitor przeznaczony głównie do gier o rozdzielczości 2K (2560 × 1440). Posiada on ciekawą konstrukcję z jedną, bardziej widoczną ramką u dołu urządzenia. Charakteryzuje się on certyfikatem TÜV Rheinland Low Blue Light. Częstotliwość odświeżania ekranu to 165 Hz, zaś matryca zapewnia pokrycie 95% gamy kolorów DCI-P3 i ponad 100% gamą kolorów sRGB. Wyposażono go w dwa porty USB 3.0, gniazdo słuchawkowe, DisplayPort i wejście HDMI. Xiaomi wyceniło go na kwotę 449 euro (~ 2062 zł).

Mi Smart Air Fryer 3.5L

Xiaomi twierdzi, iż to nie tylko beztłuszczowa frytkownica. Mi Smart Air Fryer 3.5L może działać również jako ekspres do jogurtu, suszarka do owoców, fermentator warzyw i piekarnik elektryczny. Tego narzędzia można również użyć do rozmrożenia jedzenia. Posiada ono regulację temperatury w zakresie od 40°C do 200°C, a wnętrze posiada dwuwarstwową powłokę zapobiegającą przywieraniu. Urządzenie to obsługiwać można poprzez Asystenta Google i Amazon Alexa, dzięki czemu można je zaprogramować i włączyć przed powrotem do domu. Cena tego urządzenia to 99 euro (~ 455 zł).

Bezprzewodowe słuchawki Redmi Buds 3 Pro

Xiaomi zaprezentowało już Redmi Buds 3 Pro w zeszłym tygodniu, o czym pisałem w tym artykule. Mimo to umieszczono je wśród zaprezentowanych wczoraj produktów. Oferują one takie funkcje jak aktywna redukcja szumów, standard Bluetooth 5.2, a także szybkie ładowanie bezprzewodowe oraz USB-C. Słuchawki te kosztują 69,9 euro (~ 320 zł).

Mi Electric Scooter 3

O tej hulajnodze również ostatnio już wspominaliśmy. Posiada ona 3-stopniową, składaną konstrukcję, która ułatwia łatwe przechowywanie. Maksymalna prędkość to 25 km/h, a zasięg 30 km. Hulajnogę wyposażono w nowy, pojedynczy, zintegrowany wyświetlacz, co odróżnia ją od poprzedniej generacji, w której obszar wyświetlania jest podzielony na dwa okna. Dostępne są trzy tryby prędkości: tryb pieszego do jazdy w zatłoczonych miejscach, tryb standardowy, np. do jazdy w parku, oraz tryb sportowy do jazdy szybkiej.

Hulajnoga dostępna jest w kolorach: Gravity Grey i Onyx Black za cenę 449 euro (~ 2062 zł).

W najbliższym czasie powinniśmy poznać szczegóły dotyczące dostępności wspomnianych produktów w naszym kraju. Polski oddział Xiaomi publikuje już bowiem grafiki dot. Redmi Buds 3 Pro. Jeśli będziemy mieć na ten temat nowe informacje, niezwłocznie się nimi podzielimy.

Źródło: Gsmarena

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner