Portfel Google zastępuje Google Pay

Kacper Skrzypek
1 komentarz(y)

Google udostępnia właśnie aktualizację aplikacji Google Pay, w wyniku której zmienia ona swoją nazwę na Portfel Google. Co się zmienia? W zasadzie niewiele.

Nowa aplikacja ma być miejscem służącym nie tylko do przechowywania informacji o kartach płatniczych, ale również biletów, cyfrowych kluczy, dokumentów tożsamości czy certyfikatów szczepień. Zapewne nie ze wszystkich funkcjonalności będzie można korzystać w Polsce; w interfejsie dostępnym w tej chwili można dodać karty płatnicze obsługiwane przez Google Pay, bilety (nieobsługiwane w żadnym z polskich miast), a także dane o programach i kartach lojalnościowych.

Po instalacji aktualizacji dotknięcie ikony Google Pay spowoduje wyświetlenie informacji o tym, że została ona zastąpiona przez Portfel, po czym zniknie ona z pulpitu. Pojawi się natomiast nowa ikona będąca symbolem Portfela.

Portfel zastąpi dotychczasowe Google Pay w 39 krajach. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Singapuru nadal będą mieć do dyspozycji zarówno Google Pay, jak i nowy Portfel, zaś użytkownicy z Indii korzystać będą w dalszym ciągu z aplikacji Google Pay.

Źródło: The Verge

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner