WhatsApp oficjalnie wspiera przenoszenie czatów między iOS i Androidem. W końcu!

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Wczoraj platforma WhatsApp ogłosiła, że udostępniła ona funkcję przenoszenia czatów między Androidem a iOS-em. Jest to dobra wiadomość dla użytkowników, którzy chcą przesiąść się z jednego systemu na drugi, nie tracąc przy tym historii swoich konwersacji.

Do tej pory przesyłanie historii czatów między ekosystemami było możliwe tylko za pomocą narzędzi firm trzecich, a możliwość ta oczywiście nie była bezpłatna. Co prawda dostępna wcześniej była już opcja przenoszenia danych z systemu Android na iOS, lecz była ona bardzo uciążliwa, gdyż przenosić trzeba było każdą konwersację osobno.

Warunkiem do działania nowej funkcji jest posiadanie najnowszej wersji komunikatora na obu systemach. Obie wersje aplikacji muszą posiadać ten sam numer telefonu. Istnieje oczywiście możliwość zmiany numeru, lecz trzeba to zrobić przed rozpoczęciem przenoszenia historii czatów między systemami. Nasz iPhone musi być również zresetowany do ustawień fabrycznych lub uruchamiany jako nowe urządzenie po raz pierwszy.

Zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronach WhatsAppa, użytkownik będzie mógł przesłać informacje o koncie, zdjęcie profilowe, czaty indywidualne i grupowe wraz z ich historią i multimediami oraz ustawienia. Nie będzie można za to przenosić historii połączeń głosowych oraz wideo WhatsApp ani wiadomości o płatnościach peer to peer.

Można powiedzieć, że w końcu popularny komunikator zrobił krok naprzód. Mimo iż w dzisiejszych czasach wiele komunikatorów umożliwia bezproblemowy dostęp do wiadomości i czatów z dowolnego urządzenia, WhatsApp nadal może być używany tylko z jednym numerem telefonu i jednym smartfonem. Dopiero niedawno WhatsApp zezwolił połączonym urządzeniom na dostęp, wysyłanie i odbieranie wiadomości, gdy urządzenie hosta jest w trybie offline.

Źródło: GSMArena

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner