Rosja walczy z Google: kara grzywny

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Rosja jest w konflikcie z wieloma krajami zachodnimi od początku ataku zbrojnego na Ukrainę. Wiele firm wycofało z tego kraju swoje produkty oraz usługi. Rosja walczy teraz w każdy możliwy sposób, nakładając kary finansowe na firmy.

Google otrzymało grzywnę w wysokości 357 milionów dolarów

USA, Wielka Brytania oraz inne kraje zachodnie wysyłają pomoc, nie tylko wojskową, do Ukrainy. W odpowiedzi na te działania Rosja przejęła kilka brytyjskich satelitów, nałożyła również na Google ogromną grzywnę. Według doniesień, rosyjski sąd orzekł dziś nałożenie na Google grzywny, w wysokości 357 milionów dolarów. Decyzja ta podjęta została wskutek nieusunięcia przez Google niektórych treści, które Rosja uważa za nielegalne i nieprawdziwe.

Nie jest to pierwsza kara nałożona na Google w tym kraju, gdyż w lipcu rosyjski sąd nałożył na Google grzywnę również w wysokości 357 milionów dolarów za nieusunięcie nielegalnych treści oraz niepoprawienie ich. Według plotek ​​rosyjski państwowy organ kontroli nad mediami elektronicznymi Roskomnadzor wysłał do Google’a 17 zawiadomień, prosząc w nich o usunięcie niektórych niedokładnych informacji; miały one pozostać bez odzewu amerykańskiego giganta.

Za te same działania Google zostało ukarane przez moskiewski sąd w grudniu zeszłego roku grzywną w wysokości 118 milionów dolarów. To także pierwszy raz, kiedy Moskwa nałożyła na firmę karę na podstawie jej przychodów. Należy dodać, iż wysokość tych kar jest rekordowa, gdyż poprzednie zasądzone kwoty były znacznie mniejsze.

Źródło: GizChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner