[Aktualizacja: odpowiedź Xiaomi] POCO M5s bez ładowarki w Europie!

Kacper Skrzypek
2 komentarze

Aktualizacja 8.09., 9:15: Uzyskaliśmy oficjalną odpowiedź Xiaomi na nasze zapytanie.

Zaprezentowany niedawno POCO M5s poza tym, iż jest właściwie klonem Redmi Note 10S, ma też inną, mniej oczekiwaną cechę. Okazuje się, że w porównaniu z resztą świata zostaliśmy potraktowani wyjątkowo, bo w Europie nie uświadczymy ładowarki do tego telefonu w zestawie.

Informację na ten temat można przeczytać na stronie produktu zamieszczonej m.in. na stronach Xiaomi. Dowiemy się tam, iż urządzenie wspiera ładowanie o mocy 33 watów, lecz zasilacz jest sprzedawany oddzielnie “w niektórych regionach”. Jakich? Lista znajduje się na dole strony, gdzie znajdziemy w zasadzie wszystkie kraje Europy, w tym Polskę, a także Hongkong i Indonezję. Ładowarki nie wycofano z rynków takich jak Malezja czy Filipiny, co dobitnie pokazuje, jak producent podzielił konsumentów swojego “nowego” smartfona ze względu na ich region.

To nie pierwszy raz

Nie jest to pierwszy przypadek usuwania przez Xiaomi ładowarki z zestawu. Podobna sytuacja miała niedawno miejsce w przypadku innego rebrandu Redmi Note 10S, jakim był Redmi Note 11 SE (dostępny tylko w Indiach). Tam również pozbyto się “kostki” z zestawu; jeśli ktoś jej potrzebuje, trzeba ją dokupić oddzielnie. Podobnie było w przypadku Mi 11 w Chinach, lecz tutaj konsumenci mieli wybór: mogli kupić wersję z ładowarką bądź nie, w obu przypadkach cena była taka sama, nie trzeba było dopłacać do ładowarki. To wciąż lepsze rozwiązanie niż usuwanie ładowarki z zestawu w ogóle.

Co jest powodem takiej decyzji? Póki co nie wiadomo; może mamy za dużo ładowarek i Xiaomi postanowiło tak zrobić w trosce o ekologię (pomijając już fakt, iż wydawanie kilkunastu smartfonów rocznie na pewno pozytywnie wpływa na nasze środowisko…)? Nie uzasadnia to jednak dołączania ładowarki do zestawu w regionach innych niż Europa, Hongkong czy Indonezja (bo w to, że poza tymi krajami nie ma za dużo ładowarek, śmiem wątpić). Wysłałem zapytanie do przedstawicieli POCO, w którym poprosiłem o odniesienie się do tej sytuacji. Do chwili publikacji niniejszego artykułu nie otrzymałem odpowiedzi; gdy dotrze ona do nas, zostanie on zaktualizowany.

Uzyskaliśmy odpowiedź Xiaomi na nasze zapytanie:

Dołączanie ładowarek lub innych akcesoriów do pudełek jest zawsze decyzją uzależnioną od wielu czynników, w tym wymagań użytkowników w danym regionie. W przyszłości, przy podejmowaniu decyzji o wyborze dołączonych akcesoriów, czynniki te będą nadal uwzględniane.

Informacja własna

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner