Plotki na temat specyfikacji technicznej serii Redmi K60

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Seria Redmi K60 pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku, lecz z dnia na dzień w sieci pojawia się coraz więcej spekulacji na temat specyfikacji technicznej nadchodzących modeli.

Na portalu Weibo znany chiński bloger Digital Chat Station umieścił wpis o rzekomej głównej specyfikacji technicznej opisywanego modelu. Dotyczy ona wyświetlacza, procesora, pojemności baterii oraz szybkości ładowania.

Spodziewana specyfikacja techniczna Redmi K60

Według blogera urządzenie to wyposażone będzie w wyświetlacz o rozdzielczości 2K. Biorąc pod uwagę, iż poprzednia generacja, jaką jest seria Redmi K50 posiada ekran AMOLED, najprawdopodobniej przyszłoroczny model również będzie posiadał ekran wykonany właśnie w tej technologii. Niestety bloger nie informuje o rozmiarze ekranu ani częstotliwości jego odświeżania. Prawdopodobnie zasilany on będzie przez procesor Snapdragon 8+ Gen 1. Opisywane urządzenie posiadać ma również baterię o pojemności 5500 mAh z obsługą szybkiego ładowania przewodowego o mocy 67 W oraz ładowania bezprzewodowego o mocy 30 W. Jeśli ta ostatnia informacja się potwierdzi, to będzie to pierwszy telefon Redmi obsługujący bezprzewodowe ładowanie. Seria ta powinna pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 13 z nakładką MIUI 14.

W sieci krążą również plotki, jakoby Redmi K60 Pro miałby być zasilany przez najnowszy procesor Snapdragon 8 Gen 2, który zadebiutuje w listopadzie tego roku. Całkiem prawdopodobne jest, iż premiera tego modelu odbędzie w Chinach w I kwartale 2023 roku. Producent przyzwyczaił nas już do tego, że sprzedaje te same urządzenia w różnych regionach pod szyldem swoich submarek. Nie inaczej będzie i w tym przypadku. Model ten powinien być dostępny w sprzedaży globalnej pod nazwą POCO F5.

Źródło: GizmoChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner