Koniec synchronizacji zdjęć z Chmurą Xiaomi

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Chmura Xiaomi służy wielu użytkownikom do synchronizacji różnych elementów między urządzeniami firmy, takich jak SMS-y, nagrania czy zdjęcia. Tych ostatnich elementów już wkrótce nie będzie można łączyć z usługą Xiaomi.

Informacja o zakończeniu tej usługi została dodana przez Xiaomi w aktualizacji wersji beta MIUI, lecz nie jest obecnie jeszcze wyświetlana użytkownikom – przede wszystkim ze względu na to, że nie wiadomo jeszcze, kiedy zmiany wejdą w życie (nowych elementów nie będzie można synchronizować już w tym roku, ale brak konkretnego terminu).

Alternatywa? Google

W przygotowywanym przez firmę komunikacie czytamy, że przygotowuje ona wygodną metodę przeniesienia zdjęć z Chmury Xiaomi do podobnej usługi od Google’a, czyli Zdjęć Google, a także udostępni możliwość pobrania zgromadzonych plików na komputer. Ponadto nie będzie już ona pobierać opłat za płatne plany Chmury Xiaomi, które poszerzały dostępną dla użytkownika przestrzeń w niej.

Od 2023 roku (nie znamy jeszcze konkretnej daty) synchronizacja zdjęć zostanie w całości wyłączona; wtedy też nie będzie można ich pobrać ani przenieść do usługi od Google’a.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner