Nowy tablet Xiaomi przechodzi certyfikacje – Xiaomi Pad 6 niebawem?

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Po trzyletniej przerwie Xiaomi wznowiło swoje działania na rynku tabletów, prezentując w sierpniu zeszłego roku model Xiaomi Pad 5, który zadebiutował również na rynku globalnym. Czy rok po jego premierze producent zaprezentuje następną generację Pada?

Kilka dni temu tablet ten pojawił się w bazie certyfikacji EEC. Pojawiły się również doniesienia, iż ​​seria Xiaomi Pad 6 składać się będzie aż z czterech modeli. Te modele to L81, L81A, L82 i L83. Powinno to odpowiadać tabletom Xiaomi Pad 6, Pad 6 Pro, Pad 6 Pro 5G oraz tabletowi Redmi. Czy tak rzeczywiście będzie? Zobaczymy.

Ważną kwestią będzie niewątpliwie procesor. Może się okazać, że warianty Xiaomi Pad 6 będą korzystać z układów zarówno Qualcomma, jak i MediaTeka; na razie jednak nie wiadomo wiele na ten temat poza tym, że w rozwoju są co najmniej dwa tablety (jeden, dagu, najpewniej ze Snapdragonem 870, i drugi, yunluo, który może być oparty na MediaTeku; brak jednak na ten temat jakichkolwiek doniesień).

Seria powinna zostać ulepszona pod kątem szybkiego ładowania przewodowego; mówi się tu o ładowaniu z mocą 120 W. Najprawdopodobniej to właśnie najdroższy model będzie wyposażony w tę funkcję. Obecnie moc ładowania w tabletach Xiaomi Pad 5 wynosi maksymalnie 67 W. Wiadome jest, że przy tak dużych pojemnościach baterii, takich jak 8000 mAh, 120 W jest bardziej praktycznym rozwiązaniem. Mówi się też o zastosowaniu wyświetlacza LTPO o częstotliwości odświeżania 144 Hz, lepszej jakości dźwięku i nowej wersji MIUI ze specjalnymi zmianami dotyczącymi nowych tabletów właśnie. 

Według doniesień Xiaomi Pad 6 zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku. Całkiem prawdopodobne jest, iż premiera odbędzie się w sierpniu. Oczywiście, Xiaomi nie podało oficjalnie żadnych szczegółów dotyczących tego tabletu.

Źródło: GizChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner