Składany telefon Xiaomi wyglądem zbliżony do Pixela? Patent w chińskim urzędzie

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Xiaomi słynie ze składania dużej ilości patentów oraz ujawnianiu wielu nowych rozwiązań, z których tylko nieliczne znajdują zastosowanie w komercyjnych modelach telefonów. W internecie pojawiły się grafiki sugerujące, iż Xiaomi pracuje również nad składanym smartfonem z klapką. Oczywiście producent oficjalnie nie potwierdził ani też nie zaprzeczył tym doniesieniom.

Niemniej jednak opatentowane grafiki pojawiły się na stronie internetowej Chińskiej Narodowej Administracji Własności Intelektualnej (CNIPA). Ujawniają one składany telefon z klapką, którego układ głównego aparatu bardzo przypomina ten, który możemy znaleźć we flagowej serii Pixel 6.

Pokazana na ilustracjach wyspa ma trzy okrągłe wycięcia, z których jedno może być przeznaczone na lampę błyskową. Być może zatem nowy telefon firmy będzie mieć dwa obiektywy na tylnej obudowie. Po prawej stronie grafiki znajdują się klasyczne przyciski zasilania i głośności, a na dole port USB typu C. Ponadto widoczna jest też maskownica głośnika oraz tacka na kartę SIM. Natomiast na składanym panelu wyświetlacza nie widać otworu na przedni aparat, co może znaczyć, iż Xiaomi zastosuje tu aparat pod wyświetlaczem. Producent pokazał go po raz pierwszy w modelu Mi MIX 4 wprowadzonym na rynek w zeszłym roku. 

Według plotek telefon tego typu pojawić może się niebawem na chińskim rynku. Jasne jest, że urządzenie to ma być niewątpliwą konkurencją dla modelu Samsung Galaxy Z Flip 3. Najwyraźniej ta składana forma wreszcie zyskuje na popularności. Po Samsungu, Huawei zaprezentował model P50 Pocket, ciekawym projektem w postaci Find N pochwalić się może także Oppo, a Motorola ma ponoć niedługo wydać następcę reaktywowanej po latach serii RAZR. Pozostaje zatem czekać.

Źródło: GizChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner