Nowe dane o Xiaomi Pad 6

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

W czerwcu informowaliśmy Was o certyfikacji tabletu Xiaomi Pad 6 przeprowadzonej przez EEC. Natomiast w zeszłym tygodniu pokazaliśmy pierwsze zdjęcie prototypu tabletu Redmi Pad 5G, który ma duże szanse, aby trafić również na rynek globalny. Dziś mamy nowe informacje na temat ich specyfikacji technicznej.

Dziś na chińskim portalu Weibo cytowany przeze mnie wielokrotnie bloger Digital Chat Station poinformował w swoim wpisie, iż Xiaomi pracuje nad dwoma tabletami. Jeden z nich wyposażono w 12,4-calowy ekran LTPS o rozdzielczości 2800 × 1752 pikseli, a drugi w 10,61-calowy ekran LCD z rozdzielczością 2000 × 1200 pikseli.

Najprawdopodobniej większy ekran znajdzie się właśnie w serii Pad 6, która zostanie dodatkowo ulepszona względem poprzedniej generacji. Będzie to prawdopodobnie jeden z największych ekranów montowanych w tabelach dostępnych w tej chwili na rynku. Poprawi to zapewne korzystanie z niego podczas przeglądania Internetu, zdjęć, filmów czy też pracy biurowej.

Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami tablety będą wspierane przez układy zarówno Qualcomma, jak i MediaTeka. Niektóre spekulacje wskazują, iż Xiaomi miałoby wykorzystać w nowym tablecie Snapdragona 888, lecz z posiadanych przez nas informacji wynika, iż nie jest to prawda; firma pozostanie przy wcześniej stosowanym Snapdragonie 870. Konkretny wariant procesora wykorzystywany w wersji z MTK nie jest obecnie znany. Bardzo możliwe, iż będzie to układ podobny pod względem mocy do Dimensity 8100, wykorzystywanego np. w POCO X4 GT. Być może to ten tablet będzie stanowić spoiwo urządzenia Redmi, a wersja ze Snapdragonem trafi na rynek pod egidą Xiaomi.

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner