Aparat na… okulary, czyli Mijia Glasses Camera

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Dziś Xiaomi pokazało swój nowy produkt, który, jak twierdzi, pozwoli nam “zobaczyć przyszłość”. Jest to aparat Mijia Glasses Camera, który umożliwia robienie zdjęć po jego założeniu na okulary. Urządzenie będzie dostępne do zakupu w ramach kampanii crowdfundingowej, która zaczyna się w tę środę, w cenie 2499 juanów (ok. 1710 złotych).

Jak poinformowało Xiaomi, urządzenie było tworzone od dwóch lat przy współpracy z firmą Seiko. Posiada ono dwa moduły: szerokokątny obiektyw 50 Mpx obsługujący technologię quad bayer (czyli łączenie czterech pikseli w jeden) o przysłonie f/1.8, obsługujący elektroniczną stabilizację obrazu, a także peryskopowy teleobiektyw 8 Mpx o przysłonie f/3.4, który obsługuje dzieloną optyczną stabilizację obrazu. Dzięki tej kombinacji obiektywów powinniśmy móc uzyskać 5-krotny zoom optyczny i 15-krotny zoom hybrydowy. Wszystko to przy wadze około 100 gramów. Poza robieniem zdjęć równie ważne jest także tworzenie filmów. Pod tym względem Xiaomi chwali się m.in. możliwością zachowania obrazu zarejestrowanego na 10 sekund przed naciśnięciem przycisku migawki. Nagrywanie nie będzie jednak anonimowe; na froncie umieszczono wskaźnik LED, który zapala się w momencie włączenia fotografowania lub nagrywania i służy do ostrzegania innych osób przed tym, że są w danej chwili “podglądane”. Miejsce na zdjęcia zapewniają 32 GB pamięci wewnętrznej, zaś bateria ma pojemność 1020 mAh.

 

Nowe urządzenie charakteryzuje się nie tylko funkcjami fotograficznymi. Może ono służyć także jako okulary do rozszerzonej rzeczywistości, ponieważ zaimplementowano w nim wyświetlacz micro-OLED od Sony o przekątnej 0,23 cala. Został on połączony z pryzmatem optycznym o swobodnym kształcie ze współczynnikiem skuteczności świetlnej 60% i jasnością szczytową na poziomie 1800 nitów. Moduł od Sony cechuje się natomiast jesnością 3000 nitów. Pracę AR wspiera procesor Qualcomm Snapdragon 8-core. Obecnie produkt umożliwia tłumaczenie między językiem angielskim i chińskim w czasie rzeczywistym, a także może prezentować wskazówki dotyczące korzystania z kamery Mi Glasses poprzez efekty AR. Inne funkcje mają być dodawane stopniowo w ramach aktualizacji. Obecne jest wsparcie dla Wi-Fi 5 i Bluetooth 5.0, zaś możliwościami kamery sterować można za pomocą aplikacji Xiaomi Home.

Obecnie nie wiadomo, czy i kiedy ta nowinka trafi na rynek globalny, lecz nie spodziewałbym się jej rychłego wprowadzenia do sprzedaży poza Chinami…

źródło: mydrivers, weibo

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner