MIUI 14 V14.0.22.12.8.DEV

Kacper Skrzypek
82 komentarze
 • Aktualizacja do MIUI 14 – nie wymaga czyszczenia danych. Instalacja przez fastboot
 • Aktualizacja do Androida 13
 • Dodanie wsparcia wersji beta dla Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12T Pro/Redmi K50 Ultra, POCO F4 GT/Redmi K50G, Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro, Xiaomi 12S Ultra
 • Dla Xiaomi 12S Ultra wydajemy wersję V14.0.22.12.16.DEV
 • Nie zalecamy wgrywania tej aktualizacji osobom korzystającym z Xiaomi 12T Pro; aparat główny może nie działać w pełni poprawnie. Będzie tak, dopóki Xiaomi nie wyda wersji Global z Androidem 13 dla tego modelu
 • Brak aktualizacji dla Xiaomi 11 Lite 5G NE; Xiaomi zakończyło wydawanie bet dla tego modelu
 • ROM-y beta dla smartfonów z procesorami MediaTeka będą wydawane tylko dla osób wspierających projekt w serwisie Patreon
 • Od tej wersji nowe ROM-y będą wydawane w niedziele, a nie w piątki; Xiaomi wydaje ROM-y w piątki po południu, a potrzebujemy też czasu na ich przetłumaczenie i przeanalizowanie zmian (jeśli jakieś będą)
 • Pełna lista zmian: polska, angielska

Instalacja nowej aktualizacji

Ponieważ nowa aktualizacja wiąże się również z aktualizacją wersji Androida, przygotowaliśmy paczki służące do instalacji tej wersji ROM-u, przeznaczone do wgrywania w trybie Fastboot.

 • Odblokuj bootloader, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś (dla osób instalujących ROM po raz pierwszy) – poradnik tutaj.
 • Po pobraniu paczki odpowiedniej pod nasz telefon rozpakowujemy ją na naszym komputerze. Po rozpakowaniu powinniśmy mieć taki schemat:
 • Uruchamiamy nasz telefon w trybie fastboot (vol- i power) i podłączamy go do komputera.
 • W celu instalacji ROM-u po raz pierwszy wybieramy opcję fastboot_first_install_with_data_format, natomiast jeśli chcemy dokonać aktualizacji z już posiadanej bety bądź wersji stabilnej od Xiaomi.eu, wybieramy opcję update_rom; skrypt wybieramy pod posiadany przez nas system.
 • W przypadku wyboru skryptu z formatem powinien on zapytać się o to, czy chcemy zatwierdzić operację formatowania. Wpisujemy “Y” i zatwierdzamy enterem.
 • Proces się rozpocznie. Po jego zakończeniu telefon automatycznie uruchomi się ponownie.
 • Jeśli z jakiegoś powodu skrypt nie rozpocznie swej pracy, najpewniej trzeba zainstalować sterowniki ADB/Fastboot (instrukcja tutajCo w sytuacji, gdy Windows nie widzi telefonu?). Należy też się upewnić, że używamy oryginalnego kabla od Xiaomi; zamienniki mogą mieć problemy z poprawnym działaniem w trybie Fastboot.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub nowszego Magisk Delta lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

82 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner