MIUI 14 od Xiaomi.eu w wersji stabilnej dla Mi 11/Pro/Ultra i innych modeli. Jak pobrać i zainstalować?

Kacper Skrzypek
21 komentarzy

Wraz z publikowaniem przez Xiaomi nowych kompilacji MIUI China opartych na MIUI 14 i Androidzie 13 przygotowujemy również wydania Xiaomi.eu. Dziś trafiły one na kolejne modele wspierane przez chińską markę na rodzimym rynku.

Linki do pobrania – najnowsze kompilacje (16.01.2023 r.)

Powyższe wydania nie są oficjalnymi ROM-ami MIUI Global od Xiaomi, lecz modyfikacją przygotowaną przez zespół MIUIPolska.pl/Xiaomi.eu na bazie wydań chińskich MIUI. Nie mamy informacji na temat terminów wydań oficjalnych kompilacji MIUI Global dla modeli opartych o tę wersję systemu (np. POCO X3 Pro, POCO X3 NFC, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 11 Pro 5G, Redmi Note 11 itd.). Gdy pojawią się jakieś wydania dla tych modeli (oparte o nowe MIUI 14 Global), poinformujemy o tym na stronie.

ROM dla Redmi K50 Ultra/Xiaomi 12T Pro na razie nie będzie wydawany. Czekamy na aktualizację MIUI 14 Global dla tego modelu, która powinna pozwolić nam na przywrócenie pełnej funkcjonalności głównego aparatu dla Xiaomi 12T Pro (chińska wersja używa innego głównego modułu, biblioteki z Androida 12 nie są w pełni kompatybilne).

Wydania Xiaomi.eu dla Xiaomi 13/Pro pojawią się, gdy odblokujemy bootloader na Xiaomi 13 Pro (168 godzin oczekiwania) i będziemy mogli przetestować nasze ROM-y dla tego modelu. Może to jeszcze zająć ok. 2-3 tygodnie, o ile nie pojawią się nieoczekiwane komplikacje w tej kwestii. W pierwszej kolejności publikowane będą raczej aktualizacje wersji rozwojowych, a w kilka dni/tygodni po nich kompilacje wersji stabilnych.

Na powyższe kompilacje w części przypadków nie można przejść z już posiadanej bety MIUI V14.0.23.1.9.DEV bez czyszczenia danych (starsze poprawki zabezpieczeń). ROM się nie uruchomi. Trzeba wtedy zainstalować aktualizację wersji stabilnej, jednocześnie czyszcząc partycję /data (w TWRP bądź przez skrypt, w zależności od metody instalacji).

Jak zainstalować aktualizację?

  • Na pewno trzeba mieć odblokowany bootloader — bez tego ani rusz. Odpowiedni poradnik znajduje się na forum.
  • Większość najnowszych kompilacji Xiaomi.eu jest przeznaczona do wgrywania w trybie Recovery (poprzez TWRP). W przypadku przechodzenia ze starszej wersji Xiaomi.eu, którą wgrywało się w trybie Fastboot, na telefonie może się nie znajdować recovery, które pozwoli tę aktualizację wykonać. Trzeba wtedy je zainstalować i przez nie dokonać aktualizacji – poradnik znajduje się tutaj.
  • W przypadku instalowania aktualizacji pierwszy raz zwracamy uwagę na nazwę pliku.
    • Jeśli w wątku dot. aktualizacji link ma dopisek fastboot, to pod linkiem w wątku na forum znajduje się odpowiednia instrukcja, co należy zrobić (procedura jest jednakowa dla wszystkich modeli). Jeśli instalacja nie chce się rozpocząć, należy zainstalować sterowniki zgodnie z FAQ tutaj (Co w sytuacji, gdy Windows nie widzi telefonu?). Należy też się upewnić, że używamy oryginalnego kabla od Xiaomi; zamienniki mogą mieć problemy z poprawnym działaniem w trybie Fastboot..
    • Jeśli w wątku dot. aktualizacji link nie ma dopisku fastboot (i pod linkiem nie ma żadnej instrukcji instalacji aktualizacji), to trzeba zainstalować odpowiednie TWRP dla danego telefonu (zbiór tutaj), a przez nie pobraną z wątku aktualizację. Poradnik znajduje się na forum.
  • Prosimy o zgłaszanie błędów związanych z nowymi aktualizacjami w wątkach na forum (powyżej) bądź w komentarzach.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner