Licytacja unikatowego smartfonu Xiaomi na rzecz WOŚP

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Xiaomi, podobnie jak w ubiegłym roku wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przeznaczając na aukcję unikatowy smartfon. Cała kwota z licytacji na Allegro zostanie przekazana na sprzęt medyczny do walki z sepsą.

Xiaomi, we współpracy ze światowej sławy artystą Danielem Arshamem, stworzyło unikalne dzieło sztuki. Teraz licytując na aukcji jedyny taki egzemplarz w Polsce, można zrobić wiele dobrego, wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Aukcja dostępna jest na Allegro do niedzieli, 29 stycznia br., a przekroczyła ona już kwotę 9 299 zł.

Licytacja unikatowego smartfonu Xiaomi na rzecz WOŚP.

Daniel Arsham, który zaprojektował tę wersję smartfonu Xiaomi 12T Pro, jest uznawany za jednego z najciekawszych współczesnych artystów. Jego prace stanowią ozdoby kolekcji wielu galerii na całym świecie. Ma charakterystyczny styl łączący stare z nowym, zestawiający naturę oraz technologię. Ostatni projekt należy do serii prac, którą  twórca określa mianem „fikcyjnej archeologii”.

Licytuj na Allegro i wesprzyj WOŚP

Zaprojektowany przez artystę smartfon Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition został stworzony w niezwykle limitowanej serii. Do niedzieli, 29 stycznia br. jeden z nich można kupić w Polsce na portalu aukcyjnym Allegro i wesprzeć w ten sposób tegoroczną aukcję, towarzyszącą Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która już od 31 lat niesie pomoc polskim szpitalom. W tym roku Orkiestra gra pod hasłem:

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 mld PLN i kupiła blisko 70 tys. urządzeń. Podczas 30. Finału WOŚP zebrała 224 376 706,35 złotych.

Celem tegorocznej Orkiestry jest wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Umożliwi to lepszą terapię sepsy, poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Xiaomi 12T Pro to smartfon, który miał premierę w październiku 2022 r. i szybko został doceniony zarówno przez media, jak i użytkowników. Przez fanów ze społeczności Xiaomi Community został bezsprzecznie wybrany Smartfonem 2022 Roku. Jego domeną jest fotografia – główny obiektyw ma rekordową rozdzielczość 200 MP, a efekty jego pracy można podziwiać na wyświetlaczu AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Procesor to wydajny Snapdragon 8+ Gen 1, a baterię naładujemy do pełna w 19 minut z wykorzystaniem superszybkiej ładowarki 120 W HyperCharge.


W komplecie zwycięzca aukcji otrzyma smartfon Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition w unikalnym opakowaniu, ładowarkę USB zaprojektowaną spójnie z wyglądem smartfonu oraz etui zabezpieczające telefon przed zarysowaniami. Specjalnie, tylko dla tej edycji urządzenia, zostały zaprojektowane unikalne tapety i wygaszacze ekranu nawiązujące do dzieła artysty.

O projektancie

Daniel Arsham jest multidyscyplinarnym nowojorskim artystą, którego twórczość obejmuje scenografię, rzeźbę, architekturę, performance i film. Dzieła Arshama łączą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, często poprzez odniesienia do momentów z końca XX wieku. Jego prace przypominają skorodowane odlewy współczesnych przedmiotów oraz postaci ludzkich. Wykonane są z naturalnych materiałów geologicznych, takich jak piasek, selenit czy też popiół wulkaniczny. Materiały te pozwalają na uzyskanie estetyki erozji oraz wyglądu archeologicznych „reliktów przyszłości”, jak nazywa je sam Daniel Arsham.

Źródło: informacja prasowa Xiaomi

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner