MIUI 14 na pierwszym zdjęciu

Adam Błażejewski
1 komentarz(y)

Od oficjalnej zapowiedzi MIUI 14, która miała miejsce na chińskim portalu Weibo nie minął nawet tydzień. Dziś w sieci pojawiły się zdjęcia topowego Xiaomi 12S Pro z już zainstalowanym nowym oprogramowaniem.

Po raz pierwszy możemy zobaczyć autorską nakładkę na system Androida. Ale czy to nie fake? 

Autorem obrazu jest firma WHYLAB, która słynie z niezawodności ujawnianych materiałów. Pokazuje ona zrzut ekranu Xiaomi 12S Pro z menu “Informacje o urządzeniu”. Możemy na nim zobaczyć nowe logo MIUI 14, które zostało oficjalnie zaprezentowane wcześniej. Sam ekran informacji o urządzeniu zmienił się nieco w stosunku do tego co znamy z MIUI 13.

Teraz okienko z wersją firmware zajmuje niemal całą szerokość górnej części ekranu, a poziom zapełnienia pamięci smartfona zobrazowany jest graficznie za pomocą paska gradient. Bardzo prawdopodobne jest, iż w całym systemie znajdziemy inne wizualne różnice w stosunku do MIUI 13. Wcześniej twórcy nakładki zapowiadali, że w nowej wersji skupią się na optymalizacji i lekkości. W internecie znajdziemy plotki na temat rzekomego usunięcia reklam z MIUI 14, jednakże informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona przez Xiaomi.

Ponadto w sieci krążą też listy modeli smartfonów Xiaomi, Redmi oraz POCO, które to rzekomo mają otrzymać aktualizacje do MIUI 14. Dopóki nie pojawi się oficjalna lista wpieranych urządzeń nie będziemy zamieszczać niepotwierdzonych informacji, aby nie siać niepotrzebnie zamętu.

Najprawdopodobniej MIUI 14 zostanie zaprezentowane podczas premiery flagowej serii Xiaomi 13, która to w Chinach powinna odbyć się jeszcze w tym roku. Debiut nowych modeli w Europie spodziewany jest w pierwszym kwartale 2023 roku, do czego Xiaomi zdążyło nas już przyzwyczaić.

Źródło: XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner