MIUI 12.5 dla Xiaomi Mi 11 Pro i Ultra nadchodzi

MIUI 12.5 dla Xiaomi Mi 11 Pro i Ultra nadchodzi

W tym tygodniu opublikowane zostały pierwsze wersje beta MIUI 12.5 w wersji chińskiej dla Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra, zaś w przyszłym tygodniu, także w Chinach, powinna zostać wydana wersja stabilna oparta na tej wersji systemu.

Xiaomi oficjalnie przyznaje, że przez ostatni rok nie zrobiło wystarczająco dużo pod względem stabilności systemu, o czym informowaliśmy Was w tym artykule. Dlatego niektóre ze smartfonów marki miały pewne problemy ze stabilnością systemu. Jednak firma otwarcie przeprasza za wyniki poniżej oczekiwań. Obiecuje również istotną zmianę w swoim działaniu, co ma nastąpić poprzez aktualizację modeli do najnowszych, najbardziej stabilnych wersji systemu.

Xiaomi obiecuje testowanie oprogramowania oraz poprawę wydajności i stabilności systemu z dużym wyprzedzeniem przed premierą urządzeń. Założeniem tego jest posiadanie najnowszej, stabilnej wersji MIUI już podczas ich produkcji. Dzięki temu nowe smartfony będą dostarczane z najbardziej aktualnym systemem zaraz po wyjęciu z pudełka. Nadchodzący smartfon do gier od Redmi będzie mieć na pokładzie, prosto z pudełka, MIUI 12.5, zatem należy się spodziewać, że następne wydawane telefony również będą pracować pod kontrolą właśnie tej wersji nakładki.

O zmianach, jakie wprowadza najnowsza wersja autorskiej nakładki MIUI 12.5, a także o różnicach pomiędzy chińskim i globalnym oprogramowaniem, poczytać możecie w tym artykule.

Czytaj też:  Oficjalne grafiki przedstawiające smartwatch Amazfit T-Rex Pro 2 oraz Amazfit Vienna

W tym miejscu warto dodać, iż opisywana aktualizacja beta dotyczy tylko chińskiej wersji oprogramowania. Nie wiemy, kiedy MIUI 12.5 w wersji stabilnej będzie wydane w wersji Global (nie ma innych wersji beta niż chińska). Jeśli użytkownicy Mi 11 Pro oraz Ultra chcieliby korzystać z najnowszej wersji systemu opartej na MIUI 12.5 w języku ojczystym, będzie to możliwe po zainstalowaniu softu xiaomi.eu. Oprogramowanie dostępne będzie wkrótce – prawdopodobnie już w ten piątek – na tej stronie.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.