Zaskakujący test Xiaomi Mi MIX Fold

Zaskakujący test Xiaomi Mi MIX Fold

Dziś rano CEO Xiaomi, Lei Jun, za pośrednictwem Weibo zapowiedział rozpoczęcie nieco szalonego testu Mi MIX Fold. Co ciekawe, przebieg tego testu może śledzić każdy z nas.

Xiaomi rozpoczyna największy test swojego najnowszego urządzenia, którego transmisja odbędzie na żywo. Trwać ona będzie przez 7 dni, 24 godziny na dobę. Rozpoczęcie śmiałego testu zaplanowano na dzień dzisiejszy na godzinę 20:00 (w Chinach) – 14:00 naszego czasu.

“Sprawdzian” polegać będzie na ciągłym rozkładaniu i składaniu ekranu urządzenia co 1,6 sekundy przez okrągły tydzień. Symulować ma to okres 10 lat. Założeniem tego testu jest sprawdzenie wytrzymałości ekranu. Wydarzenie ma pokazać i utwierdzić nas w obietnicach, które składał producent, zapewniając o dużej wytrzymałości tego ekranu na składanie i rozkładanie. Podczas konferencji prasowej Lei Jun stwierdził, iż urządzenie to posiada bardzo precyzyjny i wytrzymały mechanizm.

Te podzespoły przeszłyby test niezawodności na 200 000 razy składania i rozkładania wyświetlacza i 1 milion razy dla samego mechanizmu, który zapewnia redukcję wagi o 27% w porównaniu z tradycyjnymi zawiasami.


Lei Jun

Warto podkreślić, iż jest to pierwszy tego typu test przeprowadzony przez producenta z podglądem na żywo, który śledzić może każdy internauta. Warunkiem jest posiadania konta WeChat i odszukanie tam kanału Lei Juna.

Xiaomi Mi Mix Fold to pierwszy składany smartfon, który w dniu jutrzejszym trafi oficjalnie do sprzedaży w Chinach. Specyfikacje techniczną tego urządzenia zamieściliśmy na naszym portalu w tym artykule. Jego cenę ustalono na poziomie 9999 ¥, czyli około 6000 zł. Pomimo wysokiej ceny nadal jest to najtańsze urządzenie ze składanym ekranem dostępne na rynku.

Czytaj też:  Polska premiera Xiaomi 11T i Xiaomi Pad 5

Źródło: Weibo

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.