MIUI 10 oficjalnie zapowiedziane

Maciej Rosiński
37 komentarzy

Wszystko jasne. W dniu dzisiejszym, na zebraniu podsumowującym rok 2017 dla Xiaomi, wice szef firmy, Hong Feng, oficjalnie zapowiedział wprowadzenie MIUI 10.

Tym samym, wbrew docinkom i oskarżeniom o zbytnie upodabnianie się do iOS, nowa wersja systemu Xiaomi będzie nosiła oznaczenie “10”, a nie, jak przypuszczano, “X”. Xiaomi ogłosiło jednocześnie, że zapowiedziana ostatnio aktualizacja większości, nawet starszych urządzeń, do MIUI 9, będzie ostatnią dla sześciu z nich.

Jak donosi serwis xiaomidevices.com, lista urządzeń mających otrzymać MIUI 10, ma przedstawiać się następująco: Mi 6, Mi 5/5s/Plus, Mi 4, Mi 3, Mi 4S, Mi 4c, Mi Mix, Mi Mix 2, Redmi Y1/Lite, Mi Note 2, Mi Note 3, Redmi Note 3/Pro, Redmi Note 4/4X, Redmi 5A, Mi A1, Redmi Note 5A, Mi 5X, Mi Max, Mi Max 2, Redmi 4/4X, Redmi 4A, Redmi 3/3s/Prime, Redmi Pro, Redmi 3x, and Mi Pad 3.

Oficjalna data premiery nie została podana, jednak jak należy przypuszczać, nastąpi ona na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku, z powszechna dostępnością w ramach OTA w okolicach listopada 2018 roku.

Co przyniesie nam MIUI 10? Już w wcześniejszych wypowiedziach, oprócz przekazania szczątkowych informacji o rozpoczęciu wczesnych prac nad systemem, Hong Feng stwierdził, że nowa wersja MIUI będzie “inteligentna”, przy czym ma znacząco różnić się od dotychczasowej, dziewiątej odsłony OS. Ma być również szybsza od dziewiątej wersji. Co więcej, jak zapowiada Hong Feng, MIUI 10 ma zawierać to, czego firma nie zdążyła tak naprawdę wdrożyć w “Dziewiątce”, czyli inteligentnego asystenta głosowego. Wśród zapowiedzi tego, co ma się znaleźć w nowej odsłonie, znalazły się również: poprawiony system powiadomień (notyfikacji, pływających okien i ikon), nowe menu ustawień, a także poprawione zarządzanie energią.

Dla przypomnienia, MIUI 9 jest znacząco szybsza i lżejsza od ósmej generacji. Głównie dzięki usunięciu ponad 50 funkcji, które – zdaniem Xiaomi – były na tyle rzadko wykorzystywane, że można je było usunąć bez szkody dla funkcjonalności systemu.

Najbardziej oczekiwanym będzie zapewne naprawa systemu powiadomień, jednak chyba najbardziej interesujące wydaje się wprowadzenie asystenta głosowego. Czy będzie to inteligencja na miarę tej, spotykanej w systemie Google czy EMUI, w najnowszych modelach smartfonów Huawei? A może jeszcze lepsza? Czy jest szansa na pełną interakcję głosową z smartfonem czy tabletem? Aby poznać odpowiedzi, póki co, musimy uzbroić się w sporą dozę cierpliwości, przynajmniej do czasu pojawienia się pierwszych ROMów – chociażby – beta.

Źródło: ithome.com, za Gizmo China; MIUI Devices

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

37 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner