Xiaomi ogłosi “Dobrą nowinę”. Co to będzie…? [Aktualizacja]

Xiaomi ogłosi “Dobrą nowinę”. Co to będzie…? [Aktualizacja]

MIUI to jedna z najpopularniejszych “odmian” Androida w Chinach. My dodajmy, że nie tylko w Państwie Środka. To jeden z niewielu systemów (złośliwi mówią: nakładek), który jest dostępny również na telefony inne niż Xiaomi. Obecna wersja systemu oznaczona jest numerkiem 9. Jej aktualizacje są systematycznie dostarczane do urządzeń Xiaomi, od kilku ostatnich miesięcy.

Dzisiaj, na oficjalnym profilu MIUI w chińskim serwisie Weibo, pojawiła się informacja o ogłoszeniu, które zostanie opublikowane jutro, o godzinie 10.00 czasu lokalnego. Żaden z serwisów nie ma pojęcia cóż może być tą “Dobrą nowiną”, ale…

Jedno z przypuszczeń mówi o czymś, co może dotyczyć MIUI 9. Aby być nieco bardziej precyzyjnym, rzecz może być w wprowadzeniu tej właśnie wersji systemu dla urządzeń, dla których wsparcie zostało już zakończone. Potwierdzałaby to fotografia smartfona Xiaomi Mi 2, która towarzyszy wpisowi na Weibo. Za tą teorią przemawia jeszcze jeden fakt:  w grudniu 2017, szef Xiaomi, Lei Jun, przekazał informację, że MIUI używa 300 milionów użytkowników na całym świecie. Tak dużą liczbę miłośników firma z pewnością zawdzięcza wsparciu dla nawet starszych urządzeń.

Czytaj też:  Wygląd (być może) przyszłego telefonu Xiaomi opatentowany

Drugą opcją jest możliwość oficjalnego ogłoszenia rozpoczęcia prac nad kolejną wersją systemu. Jak od kilku dni donoszą serwisy z całego świata, firma z Mitu w tle zajęła się kolejną, dziesiątą wersją MIUI, która – co oczywiście już stało się powodem drwin – miałaby zostać oznaczona “X”, a nie “10”. Skojarzenie jest oczywiście słuszne i jedyne, jakie nasuwa się na myśl – iPhone X.

Co zostanie ogłoszone dniu jutrzejszym? Wkrótce wszystko będzie jasne…

 

[Aktualizacja]

Wszystko jest już jasne! Możemy śmiało grać w Toto-Lotka, ponieważ tajemniczą “Dobrą nowiną”,  faktycznie okazała się zapowiedź aktualizacji MIUI do wersji, oznaczonej numerkiem 9, dla kolejnych urządzeń Xiaomi. Jak podają źródła, obejmie ona łącznie 40 smartfonów i tabletów. Oto pełna lista:

  • Xiaomi Mi MIX 2, Mi MIX,
  • Xiaomi Mi Note 3, Mi Note 2, Mi Note,
  • Xiaomi Mi 6, Mi 5X, Mi 5, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 4s, Mi 4c, Mi 4, Mi 3, Mi 2, Mi2A, Mi 2S,
  • Xiaomi Mi Max 2, Mi Max,
  • Xiaomi Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi 5A, Redmi 4X, Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi 4A, Redmi 4 (High Edition), Redmi 2, Redmi 2A, Redmi 1S,
  • Xiaomi Redmi Note 4X, Redmi Note 5A, Redmi Note 2, Redmi Note 3, Redmi Note 4, Redmi Pro, Redmi Note,
  • Xiaomi Mi Pad 3, Mi Pad 2, Mi Pad.
Czytaj też:  Redmi Smart Band Pro - premiera 28 pażdziernika

Xiaomi aktualnie testuje systemy MIUI 9 dla Redmi 4 Standard Edition oraz Redmi 3. Aktualizację otrzyma wspomniany Mi 2 (2012), a co ciekawsze, nawet posiadacze modeli Mi 3 (2013) czy Mi 2S i 2A (2013), również będą mogli cieszyć się najnowszym OS od Xiaomi.

Od razu nasuwa się pytanie, zgoła retoryczne: który z producentów zapewnia wsparcie dla (nawet) ośmioletnich telefonów…?

Brawo Xiaomi!

Źródło: Gizmo China, Weibo

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.