Klawiatura Gboard przeznaczona na tablety zmienia szatę graficzną

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Każdy z nas korzysta codziennie z klawiatury na swoim urządzenie. Dlatego jej funkcjonalność oraz interfejs musi dostarczać użytkownikowi jak najwięcej udogodnień. W związku z tym Google aktualizuje interfejs klawiatury Gboard przeznaczonej tym razem na tablety.

Dwa tygodnie temu pisałem o zmianie interfejsu w aplikacji telefon. Natomiast dziś pojawiła się informacja na temat zmiany wyglądu klawiatury Gboard. W tym roku Google dołożył wszelkich starań, aby ulepszyć wygląd oraz funkcjonalność aplikacji przeznaczonych również i na tablety. Dzięki tej aktualizacji wpisywanie tekstu będzie nieco wygodniejsze.

Podczas zmiany orientacji ekranu Gboard zwykle poszerza i dostosowuje rozmiar klawiatury, do użytku poziomego. Czynność ta sprawiała, iż klawisze stawały się zbyt szerokie i mało komfortowe w używaniu. Nowa wersja beta Gboard v12.3 odmienia wygląd klawiatury, zwiększając wysokość klawiszy w orientacji poziomej, nie zwiększając przy tym wysokości samej klawiatury. Korzystanie z klawiatury w nowej odsłonie staje się nieco łatwiejsze.

Szata graficzna starego interfejsu

Wygląd nowej szaty graficznej jest uderzająco podobny do fizycznej klawiatury komputerowej. Dedykowane klawisze Tab, Caps Lock oraz Shift zostały poszerzone. Natomiast klawisze Backspace, Enter/Search oraz Shift stały się nieco wyższe.  Dedykowany przycisk emotikonów również został powiększony i nadal znajduje się po lewej stronie klawiatury.

Szata graficzna nowego interfejsu

Osoby, które wolą tablet od laptopa do pracy czy też podróży, prawdopodobnie docenią tę zmianę, dzięki cechom wspólnym z konwencjonalnymi klawiaturami laptopów i komputerów. Aktualizacja ta jest już dostępna dla testerów wersji beta, natomiast można ja również pobrać ręcznie ze strony APKMirror.

Źródło: androidpolice

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner