Jak wyłączyć codzienną zmianę tapet na ekranie blokady w Xiaomi?

Jak wyłączyć codzienną zmianę tapet na ekranie blokady w Xiaomi?

Użytkownicy wielu telefonów Xiaomi korzystający z wersji MIUI Global skarżą się na irytujący problem związany z tym, że skrót do latarki i aplikacji Mi Pilot, który zazwyczaj był obecny w lewym dolnym rogu Ekranu blokady, został zastąpiony przez ikonkę tulipana, pod którą kryje się usługa Codzienne Tapety. Zmniejsza to oczywiście jego użyteczność pod tym kątem. Jak się pozbyć tejże ikony i przywrócić wcześniejszą funkcjonalność skrótu?

 1. Przechodzimy do aplikacji Ustawienia.
 2. W Ustawieniach dotykamy opcji “Aplikacje”, a następnie “Zarządzaj aplikacjami”.
 3. W pasku wyszukiwania dostępnym w górnej części ekranu wpisujemy “Codzienne tapety”, a następnie dotykamy ikony aplikacji. W niektórych przypadkach może się ona nazywać “Karuzela Tapet”. Jeśli nie udało się znaleźć aplikacji, należy dotknąć 3 kropek w prawym górnym rogu menu i wybrać opcję “Pokaż wszystkie aplikacje”.
 4. Odinstalowujemy aplikację, dotykając opcji “Odinstaluj”.

Można również, korzystając z przeglądarki Google Chrome na telefonie, przejść pod adres https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.android.fashiongallery. Otworzy się sklep Google Play, w nim klikamy przycisk “Odinstaluj”.

Jeśli nie mamy w naszym urządzeniu możliwości odinstalowania aplikacji (opcja “Odinstaluj” jest wyszarzona), należy dokonać dezinstalacji poprzez narzędzie ADB.

 1. Pobieramy plik z naszej strony, a następnie go rozpakowujemy. Telefon podłączamy do komputera.
 2. Po rozpakowaniu otwieramy wypakowany folder, a następnie przytrzymujemy kombinację klawiszy Ctrl+Shift+prawy przycisk myszy, po czym wybieramy opcję “Uruchom w wierszu poleceń”/”Uruchom w PowerShellu”/”Uruchom w terminalu”.
 3. Pojawi się okno wiersza poleceń. Jeśli uruchomiliśmy PowerShella bądź terminal, należy w pierwszej kolejności wpisać polecenie cmd.
 4. W telefonie włączamy debugowanie USB (Ustawienia > O telefonie > dotykamy kilka razy opcji Wersja MIUI, aż pojawi się komunikat “Jesteś już programistą” > cofamy się > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Debugowanie USB), po czym w wierszu poleceń wpisujemy polecenie adb devices celem weryfikacji połączenia (należy potwierdzić pojawiający się na telefonie komunikat).
 5. Wpisujemy komendę
  1
  adb shell pm uninstall -k --user 0 com.miui.android.fashiongallery
 6. Aplikacja powinna zostać odinstalowana. Powróci ona wtedy, gdy wykonamy reset do ustawień fabrycznych.

W przypadku powtórnego pojawienia się aplikacji w systemie należy powtórzyć powyższe czynności.

Czytaj też:  Nowe funkcje dla nowego składanego urządzenia Xiaomi w kodzie MIUI
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]