Jak wyłączyć codzienną zmianę tapet na ekranie blokady w Xiaomi?

Kacper Skrzypek
15 komentarzy

Użytkownicy wielu telefonów Xiaomi korzystający z wersji MIUI Global skarżą się na irytujący problem związany z tym, że skrót do latarki i aplikacji Mi Pilot, który zazwyczaj był obecny w lewym dolnym rogu Ekranu blokady, został zastąpiony przez ikonkę tulipana, pod którą kryje się usługa Codzienne Tapety. Zmniejsza to oczywiście jego użyteczność pod tym kątem. Jak się pozbyć tejże ikony i przywrócić wcześniejszą funkcjonalność skrótu?

 1. Przechodzimy do aplikacji Ustawienia.
 2. W Ustawieniach dotykamy opcji “Aplikacje”, a następnie “Zarządzaj aplikacjami”.
 3. W pasku wyszukiwania dostępnym w górnej części ekranu wpisujemy “Codzienne tapety”, a następnie dotykamy ikony aplikacji. W niektórych przypadkach może się ona nazywać “Karuzela Tapet”. Jeśli nie udało się znaleźć aplikacji, należy dotknąć 3 kropek w prawym górnym rogu menu i wybrać opcję “Pokaż wszystkie aplikacje”.
 4. Odinstalowujemy aplikację, dotykając opcji “Odinstaluj”.

Można również, korzystając z przeglądarki Google Chrome na telefonie, przejść pod adres https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.android.fashiongallery. Otworzy się sklep Google Play, w nim klikamy przycisk “Odinstaluj”.

Jeśli nie mamy w naszym urządzeniu możliwości odinstalowania aplikacji (opcja “Odinstaluj” jest wyszarzona), należy dokonać dezinstalacji poprzez narzędzie ADB.

 1. Pobieramy plik z naszej strony, a następnie go rozpakowujemy. Telefon podłączamy do komputera.
 2. Po rozpakowaniu otwieramy wypakowany folder, a następnie przytrzymujemy kombinację klawiszy Ctrl+Shift+prawy przycisk myszy, po czym wybieramy opcję “Uruchom w wierszu poleceń”/”Uruchom w PowerShellu”/”Uruchom w terminalu”.
 3. Pojawi się okno wiersza poleceń. Jeśli uruchomiliśmy PowerShella bądź terminal, należy w pierwszej kolejności wpisać polecenie cmd.
 4. W telefonie włączamy debugowanie USB (Ustawienia > O telefonie > dotykamy kilka razy opcji Wersja MIUI, aż pojawi się komunikat “Jesteś już programistą” > cofamy się > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Debugowanie USB), po czym w wierszu poleceń wpisujemy polecenie adb devices celem weryfikacji połączenia (należy potwierdzić pojawiający się na telefonie komunikat).
 5. Wpisujemy komendę
  1
  adb shell pm uninstall -k --user 0 com.miui.android.fashiongallery
 6. Aplikacja powinna zostać odinstalowana. Powróci ona wtedy, gdy wykonamy reset do ustawień fabrycznych.

W przypadku powtórnego pojawienia się aplikacji w systemie należy powtórzyć powyższe czynności.

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner