Inteligentny okap Mijia Smart Smoke Purifier P1

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Wczorajszego popołudnia Xiaomi zorganizowało konferencję, na której oficjalnie zaprezentowało kilka produktów, w tym Xiaomi MIX Fold 2Xiaomi Watch S1 Pro czy też słuchawki Xiaomi Buds 4 Pro. Obok takich urządzeń Xiaomi zaprezentowało również sprzęt należący do ekosystemu smart home firmy, jakim jest pralkosuszarka Xiaomi Mijia Partition oraz inteligentny pochłaniacz powietrza Mijia Smart Smoke Purifier P1.

Urządzenie to wykorzystuje innowacyjny, cyklonowy system blokowania dymu. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu go w szczelinę wlotową sprężonego powietrza oraz silnik DLDC, który może wytwarzać dużą prędkość powietrza do 13 m/s, co z łatwością powinno wystarczyć na zassanie dymu oraz zapachów wydobywających się podczas smażenia czy też gotowania. Natomiast dzięki technologii dynamicznego wychwytywania cząsteczek, sadzy oraz PM 2,5, dym czy też para nie wydostają się poza strefę gotowania.

Pochłanianie z ciągłym pomiarem PM

Mijia Smart Smoke Purifier P1 wykorzystuje zasadę aerodynamiki do wychwytywania cząstek zanieczyszczeń kuchennych, takich jak opary oleju oraz zapachy. Czujnik PM 2.5 odpowiedzialny jest za monitorowanie jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Informacje o niej wyświetlane są na ekranie TFT, w który wyposażony jest ten produkt. Inteligentny pochłaniacz Mijia P1 wykorzystuje również nową generację technologii wykrywania gestów umożliwiających łatwe sterowanie jego funkcjami. Oprócz możliwości manualnej kontroli jego pracy urządzeniem tym sterować możemy również za pomocą aplikacji Xiaomi Home. Umożliwia ona ustawienie wartości bezpieczeństwa PM 2.5 w trybie gotowości, a gdy wartość ta zostanie przekroczona, automatycznie rozpocznie się wentylacja.

Produkt ten dostępny jest już w przedsprzedaży w kilku chińskich sklepach za kwotę 3699 juanów (około 2490 zł). Producent nie podał informacji o dostępności tego modelu na innych rynkach.

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner