Krok po kroku: LG Optimus 2X (P990)

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Krok po kroku: LG Optimus 2X (P990)

Poniższa metoda pozwala uzyskać dostęp ROOT, wgrać ClockWorkRecovery oraz zaflashować system MIUI. Dotyczy ona tylko i wyłącznie urządzeń LG O2X, które otrzymały oficjalną aktualizację do Androida 2.3 (Gingerbread). Jeśli nie aktualizowałeś swojego systemu (masz wersję 2.2 lub niższą), to możesz zrootować swój telefon za pomocą prostej metody SuperOneClick. MIUIPolska nie ponosi odpowiedzialności za skutki opisanych tu działań.

Pomocne linki Wymagania
 • LG Optimus 2X
 • Kabel USB
 • ClockworkMod NVFlash-installer i SU303.zip (z załączników poniżej)

[lista-download]

 • SU303.zip
  (umieszczamy na karcie SD /gdy nie masz zewnętrznej karty, w pamięci telefonu/)
 • o2x_nvflash_recovery_v5.rar
  (Rozpakowujemy zawartość paczki do dowolnego folderu na dysku (np. C:\NV))
 • [/lista-download]

  Etap 1: przygotowania
  1. Pobieramy wszystkie pliki, znajdujące się w powyżej jako załączniki.
  2. ClockworkMod NVFlash-installer rozpakowujemy do dowolnego folderu na dysku.
  3. SU303.zip umieszczamy na karcie SD telefonu, a w przypadku jej braku w wewnętrznej pamięci urządzenia.
  4. Etap 2: instalujemy sterowniki i tryb APX
  5. Wyłączamy Optimusa i wyjmujemy baterie.
  6. Podłącz kabel USB do płyty głównej (jeśli używasz PCta, to na tylnej ściance obudowy)
  7. Trzymając wciśnięte przyciski Volume Up i Volume Down podłącz wtyk micro-USB do telefonu. (
  8. Jeśli nie korzystałeś nigdy z trybu APX (NVFlash) pojawi się komunikat na komputerze, że nie znaleziono sterowników. Ekran telefonu pozostanie wyłączony.
  9. Udajemy się do Menadżera urządzeń (PPM na Mój Komputer → właściwości → menadżer urządzeń). Menadżer powinien wyświetlić urządzenie z ikonką żółtego wykrzyknika. Naciśnij PPM i wybierz zaktualizuj / zainstaluj sterowniki. Wybierz manualne wyszukiwanie sterowników. Wskaż folder, do którego rozpakowałeś ClockworkMod NVFlash-installer. Powinieneś otrzymać komunikat o pomyślnym zainstalowaniu sterowników Nvidia USB Boot-recovery dla urządzeń mobilnych. Jeśli tak, możesz kontynuować.
  10. Windows 7 / Vista: nawigujemy do folderu, w którym rozpakowaliśmy NVFlash-installer. Uruchamiamy skrypt flash-recovery.bat. Jeśli posiadamy kartę SD, wciskamy 2, jeśli nie wciskamy 1.
   Windows XP: Jeśli posiadasz kartę SD uruchom skrypt install_external_xp.bat, jeśli nie – uruchom skrypt install_internal_xp.bat
  11. Ekran telefonu powinien się uruchomić i wyświetlić informacje o trybie aktualizacji oprogramowania, a w wierszu poleceń Windowda (cmd.exe) będą pojawiać się informacje o postępie instalacji skryptu. Po komunikacie o pomyślnym zakończeniu procesu, można wyjść z wiersza poleceń.
  12. Odczekaj kilka sekund i dopiero wtedy wyjmij z Optimusa kabel USB, odcinając go od zasilania*. Dopiero teraz ponownie włóż baterię.
   *Na ekranie pozostanie informacja Updgrade please wait while upgrading. Należy ją zlekceważyć i odciąć Optimusa od zasilania.
  13. Etap 3: uruchamiamy ClockworkMod i instalujemy su
  14. Wciskamy jednocześnie przyciski Volume Down i Power i przytrzymujemy, aż nie pojawi się powitalne logo LG. Chwilę później powinieneś ujrzeć tryb ClockworkMod.
  15. Wybierz Install Zip from sdcard (nawigując przyciskami głośności, a zatwierdzając przyciskiem Power) → choose zip from sdcard → wybierz plik SU303.zip → zatwierdź wybór przez Yes
  16. Jeśli instalacja SU zakończyła się pomyślnie, cofnij się do głównego menu CWM i wybierz reboot system now.
  17. Etap 4: instalacja BusyBox z Marketu
  18. W uruchomionym Optimusie udajemy się do Marketu i instalujemy aplikację Busybox installer.
  19. Uruchamiamy aplikację i przyznajemy jej prawa root.
  20. W aplikacji wybieramy opcję Install.
  21. Możemy zainstalować aplikację ROM Manager, by łatwo resetować telefon do trybu Recovery
  22. Etap 5: instalujemy MIUI
  23. Pobieramy najnowszą wersję MIUI oraz spolszczenie. Sprawdzamy zgodność numeracji i umieszczamy paczki na karcie SD.
  24. Resetujemy telefon do Recovery Wybieramy opcję Custom Recovery i powinniśmy ujrzeć ClockworkMod Recovery
  25. Wyłączamy weryfikację sygnatur, udajemy się do opcji install zip from sdcard → toggle signature verification. Powinniśmy otrzymać komunikat Signature Check: Disabled.
  26. Wykonujemy tzw. full wipe (Wybieramy opcję wipe data/factory reset i zatwierdzamy przez Yes. Powtarzamy czynność dla wipe cache partition oraz advanced → wipe dalvik cache).
  27. Przechodzimy do instalacji nowego systemu. W tym celu wybieramy opcję install zip from sdcard → chose zip from sdcard. Wybieramy plik .zip pobranego MIUI.
  28. Po instalacji systemu powtarzamy czynność, tym razem wybierając plik .zip pobranego spolszczenia.
  29. Kończymy resetując telefon przez reboot system now.
  30. Rozpoczynamy przygodę z MIUI =)

  [dotacja]

  Entuzjasta nowych technologii - fan marki Xiaomi oraz systemu MIUI. Na co dzień zajmuje się webdesignem. Wraz z Acidem, współtworzy MIUIPolska od 2011 roku.
  [AuthorRecommendedPosts]
  • Mahiatyn

   Ładny tutorial, poszło nawet na Super Userze ;)))

  • Kacprzak87

   Wszystko robie jak w poradniku mam system 2.3.4 i wciskajac volume down + power nie uruchamia mi clockwork mod. WTF?

   • Wciśnij i przytrzymaj vol down a następnie power i też razem przytrzymaj. Powinno wejść jeśli zrobiłeś tak jak jest napisane. Lub możesz to zrobić na inne sposoby:
    – instalacja specjalnej aplikacji z marketu, która restartuje do recovery: https://market.android.com/details?id=com.modaco.twoxrecoveryboot
    – jeśli masz zainstalowane na kompie adb to odpalasz terminal i piszesz: adb reboot recovery.

   • pawel

    trzeba przytrzymać nieco dłużej, mimo że znaczek lg już się pokazał

  • Piotr

   Może pytam w złym miejscu ale na forum android nie mogę znaleźć odpowiedzi, zależy mi bardzo na MIUI ale na moim Optimusie mam poważny problem, ni wuja żaden manager i komputer nie wykrywa mi pamięci wewnętrznej telefonu, jest na to jakaś rada?

  • Mateo

   zainstalowalem dzis rano i jesten bardzo zadowolony. Co prawda uruchomienie danych pakietowych zajmuje kilka do kilkunastu sekund to i tak pod katem szybkości i plynnosci jest o niebo lepiej niz na stockowym romie :) panowie oby tak dalej!

  • sfos

   bardzo ładnie chodzi ten ROM, moje LG dostało skrzydeł, mam tylko pytanie – nie moge znaleźć jak w aparacie zmienić miejsce zapisywania zdjęć tak zeby było to na zewnętrznej karcie sd?

  • sfos

   mam tez klopot z apka do odtwarzania muzyki. nie widzi utworów z karty zew. czy tu się da cos ustawić żeby widziala?

  • Android_FAN

   Jedno pytanie,próbowałem już obydwu sposobów,jednak mam orginalny ICS 4.0.4. Metoda z SOC w ogóle nie idzie (jednak root jakimś innym sposobem juz zrobiłem),natomiast paczkę o2x_nvflash_recovery_v5 zaczynam instalować, niby wszystko sie udało,ale w CWM nie można wejść i cała ta operacja robi wipe telefonu i mam czysty soft.

   • Android_FAN

    Z CWM to dokładnie jest tak, że gdy przytrzymam Vol UP i Pwr to niby wchodzi w CWM,pokazuje się zielony stworek Androida z latającym czymś w brzuch,na dole przelatuje jakiś pasek jakby coś się ładowało i na tym się kończy,trwa to jakieś 5 sek i tel się wyłącza,po czy następuje reset i włącza się CZYSTY Andek. Potrzebuje pomocy, bo MIUI to ostatni ratunek bym nie wyrzucił tel na złom

    • asdasd

     robisz za każdym razem przywrócenie do ustawień fabrycznych