Google Pixel Fold zadebiutuje w przyszłym roku

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Google podejmowało kilka prób zaprezentowania światu własnego, składanego smartfona. Próby te jednak nigdy nie ujrzały światła dziennego. Wszystko wskazuje na to, że w końcu po raz pierwszy zobaczymy Pixel Fold w maju przyszłego roku. Cena tego urządzenia może wynieść bagatela 1700 $ (około 7718 zł).

Odkąd Samsung zaprezentował Galaxy Fold, prawie wszyscy inni producenci pochwycili ten pomysł. W ostatnich latach, widzieliśmy wiele urządzeń tego typu od Huawei, OPPO, Motorola czy Xiaomi. Od kilku lat pojawiają się pogłoski o nowych Foldach pochodzących od Apple oraz Google, lecz o tym ostatnim zrobiło się dość głośno w internecie w ostatnich dniach.

Wydaje się, że Google pracowało nad własnym foldem od dłuższego czasu. Jednak najpierw chcieli dopracować oprogramowanie dedykowane temu urządzeniu, a później skupić się na samym smartfonie. Wyraźnym tego dowodem jest premiera Android 12L, który to Google zaprezentowało kilka miesięcy temu.

Od lat zarówno tablety, jak i smartfony z Androidem korzystają z tego samego systemu Android. Ale Android 12L został stworzony specjalnie dla urządzeń z Androidem wyposażonych w większe wyświetlacze. Google jeszcze bardziej udoskonaliło ten system prezentując Androida 13. Teraz gdy istnieje zoptymalizowany system operacyjny dla większych urządzeń, wszystko wskazuje na to, że Google w końcu wejdzie na rynek składanych smartfonów.

Co wiemy na temat Google Pixel Fold?

Po latach przewidywania w końcu znaleźliśmy dowody na temat premiery Pixel Fold. Najprawdopodobniej urządzenie to będzie wykorzystywać ekran Samsunga. Różne źródła twierdzą również, że produkt ten Google wyposaży w najnowszy autorski procesor, Tensor G2. Google Pixel Fold może posiadać matrycę aparatu głównego Sony IMX787 o rozdzielczości 64 MP i rozmiarze 1/1,3″. Jeśli ta plotka jest prawdziwa, to Pixel Fold powinien mieć lepszy aparat niż Pixel 6 oraz Pixel 7. Doniesienia wskazują również, iż urządzenie to będzie zawierało teleobiektyw, jak i ultraszeroki obiektyw oraz oczywiście przednią kamerę. Poniżej prezentujemy kilka renderów.

Spodziewamy się, że zarówno ekran zewnętrzny, jak i wewnętrzny będą wykonane w technologii OLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Jednak zewnętrzny ekran będzie cechował się rozdzielczością 1080 × 2100. Natomiast 7,9-calowy ekran wewnętrzny powinien mieć rozdzielczość 1840 × 2208. W urządzeniu tym prawdopodobnie zobaczymy skaner linii papilarnych umieszczony na ramce bocznej, zamiast pod wyświetlaczem jak w większości smartfonów.

Google nie wydało jeszcze żadnego oficjalnego oświadczenia na temat tego urządzenia.

Źródło: GizChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner