Google rozszerza funkcję wyszukiwania

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Jeśli szukasz łatwiejszych sposobów oraz bardziej precyzyjnych wyników wyszukiwania, Google ogłosił szereg nowych funkcji, które pojawią się w Mapach Google, wyszukiwarce, Obiektywie oraz Zakupach.

Na oficjalnym blogu firmy, Google opublikowano kilka ogłoszeń związanych z wyszukiwaniem. Podczas gdy większość funkcji została początkowo ujawniona we wrześniu, w trakcie wydarzenia Search On 2022, to wczorajsza informacja zapowiada wprowadzenie tych funkcji. Oto podsumowanie tego, co zostało wspomniane.

Wyszukiwanie posiłków

Czy kiedykolwiek widziałeś gdzieś nowe danie i żałowałeś, że nie możesz dowiedzieć się, co to jest i gdzie można je dostać?  Google dodał nową funkcję do Google Lens o nazwie „multisearch near me”. Jak stwierdza w ogłoszeniu  menedżer produktu, Cindy Huynh, ta funkcja pozwoli zrobić zdjęcie lub zrzut ekranu potrawy i wyszukać miejsca „w pobliżu”, w którym można je kupić.

Ilekroć natknę się na smakowicie wyglądające danie, po prostu muszę dowiedzieć się, co to jest — i gdzie je zdobyć. Aby w tym pomóc, stworzyliśmy „multisearch near me”, które jest dziś dostępna w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych. Słowa „blisko mnie”, pomogą szybko znaleźć miejsce, w którym jest ono dostępne. Ten nowy sposób wyszukiwania, z pewnością pomoże mi znaleźć lokalne firmy w mojej społeczności.

Cindy Huynh

Oprócz tego irma wprowadza również inną nowość, która pozwoli użytkownikom wpisać nazwę dania, a następnie wybrać opcję „w pobliżu”, aby znaleźć miejsca, które je serwują, cenę, a nawet składniki, z których są przyrządzone.

Zakupy 3D oraz AR

Coś, co Google wprowadziło wczoraj, to ulepszenia zakupów AR. Google udostępniło funkcję, która pozwoli użytkownikom kupować buty za pomocą renderów 3D oraz rzeczywistości rozszerzonej AR. Sposób działa podobnie do tego, jak działa sama technologia obrazowania wirtualnej rzeczywistości na ekranie telefonu, pokazując użytkownikom jak dane obiekty np. meble wyglądają w przestrzeni. W tej chwili wydaje się, że ta funkcja działa tylko dla kilku marek, w tym Saucony, Vans oraz Merrell. Rendery butów 3D będą dostępne dopiero w nadchodzących miesiącach.

Kolejna zmiana polega na wprowadzeniu korekty, która powinna ułatwić znalezienie dokładnego dopasowania podkładu kosmetycznego.  Firma twierdzi, że jej nowa biblioteka zdjęć zawiera 148 modeli reprezentujących zróżnicowane spektrum odcieni skóry, wieku, płci, kształtów twarzy, pochodzenia etnicznego oraz typów skóry.

Biblioteka Google powinna pomóc ludziom lepiej wizualizować, jak wyglądają na nich różne produkty.

Jak to działa?. Wyszukaj w Google odcień podkładu w różnych cenach i markach, np. podkład Clinique Even Better. Zobaczysz, jak ten podkład wygląda na modelkach o podobnym odcieniu skóry, w tym zdjęcia przed i po nałożeniu produktu, aby pomóc Ci zdecydować, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. Gdy już znajdziesz taki, który Ci się podoba, po prostu wybierz sprzedawcę, u którego chcesz go kupić.

Google

Life View oraz ładowanie EV

Przechodząc do Map Google okazało się, że Google wprowadza nową funkcję wyszukiwania wizualnego o nazwie Live View. W przeciwieństwie do większości ogłoszonych wczoraj funkcji, ta ma zostać wprowadzona w Mapach Google na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS na początku przyszłego tygodnia. Opcja dostępna będzie na początku w wybranych miastach świata jak Londyn, Los Angeles, Nowy Jork, Paryż, San Francisco oraz Tokio.

Aby wyjaśnić, jak to działa Google dostarczyło następujący przykład:

Załóżmy, że odwiedzasz Nowy Jork z zamiarem zrobienia świątecznych zakupów i spotkania się ze znajomymi. Podnieś telefon i dotknij ikony aparatu na pasku wyszukiwania, aby zobaczyć pobliskie sklepy i inne miejsca, takie jak kawiarnie, banki oraz bankomaty. Dzięki kierunkom i strzałkom opartym na AR możesz zobaczyć, w jakim kierunku się znajdują i w jakiej odległości, a nawet dostrzec miejsca, których bezpośrednio nie widzisz (np. sklep odzieżowy w okolicy), aby uzyskać prawdziwe poczucie sąsiedztwa na pierwszy rzut oka.

Google

Inna funkcja, która pojawi się w Mapach Google, powinna być bardzo pomocna dla właścicieli pojazdów elektrycznych.  Według Google, znalezienie najlepszych stacji ładowania będzie jeszcze łatwiejsze niż dotychczas. Teraz możesz wyszukać stacje ładowania pojazdów elektrycznych i wybrać filtr „szybkie ładowanie”, aby wyświetlić stacje ładowania o mocy 50 kW lub większej. Ponadto firma twierdzi, że użytkownicy będą mogli znaleźć typ wtyczki swojego pojazdu elektrycznego w większej liczbie krajów.

Ostatnia aktualizacja Map Google udostępni funkcję „dostępnych miejsc” na całym świecie. Funkcja ta została początkowo uruchomiona w 2020 r., ale ograniczała się tylko do Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

Tłumacz Google Lens

Ostatnią opisywaną przeze mnie aktualizacją jest tłumacz w Google Lens, zostanie ona uruchomiona jeszcze w tym roku. Aktualizacja poprawi możliwości tłumaczenia z użyciem AR, dzięki czemu użytkownicy będą mogli tłumaczyć tekst na bardziej złożonych aspektach.  Co więcej, zamiast zakrywać oryginalny tekst, funkcja ta będzie teraz usuwać oryginalny tekst i odtwarzać przetłumaczony pod spodem przy wykorzystaniu tła, generowanego przez sztuczną inteligencję. Działać to będzie podobnie jak funkcja Magic Eraser znana ze Zdjęć Google.

Źródło: androidauthority

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner