Pora na przenosiny zdjęć z Chmury Xiaomi. Do kiedy mamy na to czas?

Kacper Skrzypek
12 komentarzy

Kilka tygodni temu informowałem na łamach naszego portalu o zamiarze wyłączenia synchronizacji zdjęć i filmów z Chmurą Xiaomi. Dziś ogłoszenie dot. tego faktu zostało zaktualizowane, dzięki czemu wiadomo już, do kiedy należy przenieść swoje zdjęcia gdzieś indziej.

Wyłączenie funkcji synchronizacji zdjęć z usługą Xiaomi i jednoczesne udostępnienie aktualizacji Galerii zawierającej możliwość przeniesienia fotografii do Zdjęć Google (nową wersję można już znaleźć) zostało podzielone na trzy fazy regionów, zależne od regionu naszego konta Xiaomi.

  • Pierwsza grupa obejmuje głównie kraje azjatyckie (m.in. Singapur, Indonezję, Indie, Wietnam). Wyłączenie synchronizacji planowane jest tam przed 1 grudnia tego roku, a zakończenie możliwości migracji do Zdjęć Google’a i usunięcie zdjęć z Chmury Xiaomi 31 maja 2023 r.,
  • Druga grupa zawiera kraje obu Ameryk (w tym Stany Zjednoczone), a także Turcję, Egipt i Uzbekistan. Wyłączenie synchronizacji zaplanowano przed 1 stycznia 2023 r., a zakończenie migracji 30 czerwca 2023 r.,
  • Trzecia grupa to pozostałe kraje (w tym Polska). Wyłączenie synchronizacji nastąpi u nas przed 1 lutego 2023 r., a zakończenie migracji i usunięcie zdjęć z Chmury Xiaomi 31 lipca 2023 r.

Wyłączenie synchronizacji Galerii nie obejmuje na razie Chin. Nie oznacza to jednak, że z tej usługi będzie można korzystać na przykład na ROM-ie Xiaomi.eu, ponieważ fakt, że ROM-y są w większości oparte na wariantach chińskich nie oznacza, że tak samo jest z kontami Xiaomi; one w większości mają region taki, jaki wybraliśmy podczas konfiguracji/rejestracji, i nie można go zmienić!

Jak przenieść lub pobrać zdjęcia?

  • Aby skorzystać z możliwości automatycznej migracji do Zdjęć Google, trzeba mieć aplikację Galeria w wersji 3.4.9.8 lub wyższej (póki co jedyna aplikacja spełniająca ten wymóg jest powyżej — nie wiemy, czy i kiedy Xiaomi doda tę opcję do chińskiego wydania Galerii, ale zważywszy na to, że Chiny nie są ujęte na liście, jest to wątpliwe).
  • Gdy Xiaomi uzna, że nadszedł czas na przenosiny, w aplikacji Galeria lub w Chmurze Xiaomi pojawi się odpowiedni komunikat. Możemy wtedy zdecydować, czy chcemy przenieść zdjęcia do Zdjęć Google, czy też pobrać je ręcznie (tej opcji jednak w komunikacie nie będzie).
  • Jeśli zdecydujemy się na przeniesienie zdjęć do narzędzia od Google’a, to po kliknięciu przycisku musimy się zalogować na nasze konto Google i przyznać aplikacji od Xiaomi stosowne uprawnienia niezbędne do rozpoczęcia przeniesienia, a także zadecydować, czy chcemy skorzystać z 3-miesięcznego okresu próbnego Google One (o którym pisaliśmy przy okazji informacji o nowej Galerii).
  • Jeśli nie chcemy używać Zdjęć Google, będziemy mogli pobrać nasze zsynchronizowane z Chmurą Xiaomi elementy za pomocą jej strony i.mi.com. Po zalogowaniu się na nasze konto Xiaomi w odpowiednim czasie pojawi się informacja o zakończeniu synchronizacji Galerii (obecnie jej nie ma). Gdy w nią klikniemy, pojawi się propozycja pobrania elementów, którą musimy zatwierdzić. Serwer przygotuje nasze pliki; po zakończeniu procesu zostaną nam one udostępnione wraz z hasłem do ich rozpakowania, które trzeba będzie wprowadzić.

Źródło: Xiaomi

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner