Migracja zdjęć z Galerii do Zdjęć Google: nowa wersja aplikacji za parę dni

Adam Błażejewski
2 komentarze

Firma Xiaomi ogłosiła dziś nowy sposób tworzenia kopii zapasowych zdjęć i filmów dla użytkowników urządzeń z nakładką MIUI. Za parę dni w aplikacji Galeria pojawi się funkcja umożliwiająca migrację zsynchronizowanych uprzednio z Chmurą Xiaomi elementów ze Zdjęciami Google.

Funkcja trafi w pierwszej kolejności do użytkowników w Singapurze (już w przyszły poniedziałek), a następnie ma być sukcesywnie udostępniana w kolejnych regionach. Wygląda na to, że Xiaomi rozpoczyna w ten sposób proces wygaszania wsparcia dla synchronizacji zdjęć z Chmurą Xiaomi, o czym pisaliśmy kilka dni temu. W komunikacie firmy zabrakło jednak wzmianki na temat takowych zamiarów; zamiast tego spółka poinformowała, iż osoby, które zdecydują się na przeniesienie zdjęć na serwery Google’a, będą mogły skorzystać z subskrypcji Google One, umożliwiającej m.in. poszerzenie przestrzeni dyskowej (w podstawowej wersji do 100 GB) za darmo przez 3 miesiące.

Grafika pochodzi ze strony Xiaomi

Użytkownicy Zdjęć Google posiadają w standardzie 15 GB darmowej przestrzeni na swoim koncie, współdzielonej z pocztą Gmail oraz Dyskiem Google. Osoby, które potrzebują więcej miejsca, muszą kupić subskrypcję Google One (a to koszt 8,99 zł za miesiąc). Zapewne 3-miesięczny darmowy dostęp do usługi przekona część osób, które nie miały okazji bądź też nie chciały przejść na rozwiązanie od amerykańskiego giganta, do zmiany swego podejścia (szczególnie że darmowy plan Chmury Xiaomi umożliwiał w większości przypadków przechowywanie maks. 5 GB plików i pojemność ta szybko się kończy).

Źródło mi.com

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner