Skocz do zawartości

Wgrywanie czystego romu oraz UNBRICK martwego już telefonu - wersja 2


dominik3

Rekomendowane odpowiedzi

Problem: XRN3 z Aliexpress miał "wspaniałą" wersję multilang, w której wywalała się aplikacja Aktualizacje tak że nie mogłem wgrać czystego oryginalnego oprogramowania od Xiaomi.

Rozwiązanie: SP Flash Tool (zablokowany bootloader nie ma znaczenia bo za pomocą SP Flash Tool wgrywasz tylko oryginalny system, który dalej będzie miał zablokowany bootloader).

Wszystko poniżej opisuję dla Redmi Note 3 3/32GB, MediaTek Helio X10. Dla wersji Redmi Note 3 2/16GB różni się wersja używanego SP Flash Tool (patrz niżej w tym poście).

Zanim zaczniesz: obowiązkowo przeczytaj https://miuipolska.pl/forum/topic/8409-wgrywanie-czystego-romu-miui-stable-7019-oraz-unbrick-martwego-już-telefonu/ -  to co tutaj opisuję jest praktycznie identyczne (sam korzystałem z tego wątku + forum angielskiego), tyle że opisane w taki sposób, żeby łatwiej było zrozumieć co i jak.

PRZECZYTAJ CAŁĄ INSTRUKCJĘ NIM ZACZNIESZ DZIAŁAĆ I UPEWNIJ SIĘ, ŻE JĄ ZROZUMIAŁEŚ!

i oczywiście standardowo:

NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZBRICKOWANE TELEFONU - ROBISZ WSZYSTKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

0. Naładuj baterię w telefonie do 100%

1. Ściągnij sterowniki.

Używałem te z wątku na forum angielskim: http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Opcja 1) - link bezpośredni do pliku zip http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTI1NzIxfDE0OTE2MmE2YTg1YzYyZjVhMGQ1ZjFmOTQwMTI1YTUwfDE0NTUzOTUwMTI%3D&request=yes&_f=.zip

Opcja 2) - zrobiłem kopię tego zipa: http://speedy.sh/mynUn/MTK-Drivers.zip

Opcja 3) - jeśli dwie wyżej zawiodą: znajdź link do pliku we wspomnianym wyżej wątku angielskim - plik nazywa się MTK_Drivers.zip

Której opcji byś nie wybrał, w tym momencie powinieneś mieć ściągnięty plik zip ze sterownikami na swoim komputerze.

2.A Zainstaluj sterowniki

Wypakuj gdzieś archiwum MTK_Drivers.zip, zainstaluj MTK-v1.0.14.exe

2.B Dotyczy tylko Windows 8.1 (i pewnie Win10 też)

Instalacja sterowników na Windows 8.1 (i pewnie na Win10 też) - na tym systemie nie możemy bezpośrednio instalować sterowników niepodpisanych, dlatego będziemy musieli wykonać krok pośredni (jeżeli pierwszy link do instalki.pl padnie, to drugi prowadzący do google zawsze pomoże):

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/11699-windows-8-1-instalowanie-niepodpisanego-sterownika.html

https://www.google.pl/search?q=instalacja+niepodpisanych+sterowników+windows+8.1

2.C To nie koniec, w archiwum został jeszcze folder SP_Drivers_EXE_v1.6 - teraz zajmiemy się nim.

- Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie "Ten komputer", która jest na pulpicie i wybierz Zarządzaj

- W oknie, które się otworzy wybierz w jego lewej ramce pozycję Menedżer urządzeń

- W środkowej ramce kliknij na nazwie swojego komputera (zwykle na samej górze) prawym przyciskiem i wybierz opcję Dodaj starszy sprzęt

56bf97cb7aa77_2016-02-1321_50_32-Zarzdza

- W nowym oknie, które się otworzy: Dalej -> zaznacz: Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy (zaawansowane) -> Dalej -> zaznacz: Pokaż wszystkie urządzenia -> Dalej -> Z dysku... -> Przeglądaj -> wskazujemy dowolny plik *.inf z tego folderu, np. android_winusb.inf i zatwierdzamy.

Wybieramy z lewej ramki MediaTek a z prawej Mediatek DA USB VCOM (Android):

56bf98eb82e08_2016-02-1321_55_55-Dodawan

- klikamy Dalej, zatwierdzamy informację o instalacji niepodpisanego sterownika, czekamy chwilę, dostajemy (przynajmniej w moim przypadku) informację, że instalacja zakończona, ale nie można uruchomić sterownika bo wystąpił jakiś tam błąd (chyba zgodności, nie pamiętam bo piszę to teraz z głowy) - olewamy ten błąd, sterownik został zainstalowany.

Teraz tak: ja zainstalowałem jeszcze drugi z tych sterowników (powtórzyłem powyższe kroki, z tym że w ostatnim okienku wybrałem Mediatek PreLoader USB VCOM (Android)) - czy potrzebnie - nie wiem, stawiam, że samo DA powinno wystarczyć, jeśli chcesz, możesz spróbować czy cały proces pójdzie bez sterownika PreLoader i dać znać w komentarzach pod postem ;)  Jak nie chcesz eksperymentować to zainstaluj te dwa sterowniki i powinno być ok.

Po tym kroku sytuacja powinna wyglądać tak (na zdjęciu poniżej ja mam te sterowniki wyłączone dlatego ikonki wyglądają trochę inaczej, dla włączonych o ile dobrze pamiętam miałem przy obu pozycjach żółte wykrzykniki):

56bf9b8ceacc8_2016-02-1322_08_23-Zarzdza

 

2.D Restart komputera

3. Pobierz androida (który w tej wersji waży 2GB, więc może to potrwać chwilę)

Ja pobierałem wersję DEV, do której link był w wątku angielskim (http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html) i poniżej przeklejam te linki, jeśli nie będą działały za jakiś czas to sprawdź w tym angielskim wątku czy nie pojawiły się nowe (a pewnie się pojawią linki do nowszych wersji softu):

China Stable (7.1.8.0) : http://bigota.d.miui.com/V7.1.8.0.LHNCNCK/hennessy_images_V7.1.8.0.LHNCNCK_20160125.0000.13_5.0_cn_7c8d936cb7.tgz

China Developer (6.1.29) : http://bigota.d.miui.com/6.1.29/hennessy_images_6.1.29_20160125.0000.13_5.0_cn_d7bef0c42c.tgz

4. Pobierz SP Flash Tool

TO JEST WAŻNE, WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ WERSJĘ

Powtórzę jeszcze raz: robiłem to wszystko dla Redmi Note 3 3/32GB, MediaTek Helio X10. Dla wersji Redmi Note 3 2/16GB różni się wersja używanego SP Flash Tool i to tyle co wiem, jeśli nie chcesz zbrikować sobie telefonu a masz wersję 2/16 to przeczytaj starszy wątek czy nie ma tam np. innych ważnych informacji: https://miuipolska.pl/forum/topic/8409-wgrywanie-czystego-romu-miui-stable-7019-oraz-unbrick-martwego-już-telefonu/

4.A) SP Flash Tool dla Redmi Note 3 3/32GB : wersja 1516

- do pobrania tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/8409-wgrywanie-czystego-romu-miui-stable-7019-oraz-unbrick-martwego-już-telefonu/?page=3#comment-118564

- lub zrobiłem kopię tutaj: http://speedy.sh/zJqMq/SP-Flash-Tool-exe-Windows-v5.1516.00-1.zip

4.B) SP Flash Tool dla Redmi Note 3 2/16GB : wersja 1532

- znajdź sam we wspomnianym wyżej wątku bo nie wiem gdzie ona tam jest, nie potrzebowałem jej

4.C) Niech ci nie przyjdzie do głowy ściągać innej wersji z internetu - ja tak zrobiłem i mimo, że była to też 1516.00 to straciłem dobrą godzinę bo nie działała. Dlaczego to zrobiłem? Bo te z linków powyżej uruchomią się domyślnie po chińsku. Język zmienimy później na angielski.

5. Wypakuj archiwum z pobranym androidem (plik .tgz) np. WinRARem, 7-Zipem czy czego jeszcze tam używasz.

Po wypakowaniu otrzymasz plik .tar - znowu wypakuj go WinRARem, 7-Zipem czy czego jeszcze tam używasz.

Teraz powinieneś już mieć sam folder a nie żadne archiwum.

6. Skopiuj plik MT6795_Android_scatter.txt

Wejdź do folderu images wewnątrz tego wypakowanego folderu i skopiuj plik MT6795_Android_scatter.txt do folderu signed_bin:

56bfa5adb6701_2016-02-1322_49_31-images-

7. Uruchom SP Flash tool jako Administrator

Kliknij prawym przyciskiem myszy na flash_tool.exe i wybierz opcję: Uruchom jako administrator

Zmieniamy język na angielski:

Zaraz po uruchomieniu wyskoczy okienko, wybierz lewy przycisk:

56bfa3b8d1918_2016-02-1322_41_52-.png.59

Wybierz tę opcję z menu:

56bfa6ba6298f_2016-02-1322_54_53-Program

A potem:

56bfa760e76b5_2016-02-1322_57_52-().thum

I mamy SP Flash Tool w normalnym języku.

8.A Flash!

- Upewnij się, że jesteś na zakładce Download w programie

- Ustaw Download Agent na DA_SWSEC.bin

- Wskaż plik scatter z folderu signed_bin - ten który skopiowałeś w poprzednim kroku

- Sprawdź, czy ustawiony jest tryb Download Only

- ODZNACZ PRELOADER - jeśli nie odznaczysz a będziesz miał pecha i w momencie flashowania preloadera coś pójdzie nie tak lub jeśli wgrasz złą wersję preloadera to staniesz się posiadaczem prawdopodobnie najdroższego w swoim życiu przycisku do papieru. Tel ani się nie włączy, ani nie zostanie rozpoznany przez komputer ani nie będzie dał się naładować. Nie ma potrzeby nadpisywać preloadera przy wgrywaniu czystego systemu.

- Sprawdź, czy na pewno odznaczyłeś preloader

56bfab6ca764e_2016-02-1323_10_41-SmartPh

8.B Kliknij wielki przycisk Download (ten z zieloną strzałką)

9. Podłącz kabel usb do komputera (nie podłączaj jeszcze telefonu)

10. Wyłącz telefon

11. Podłączamy telefon do komputera

Wciśnij kombinację klawiszy  (vol -) + (power) i nie zwalniając tych klawiszy podłącz kabel usb do telefonu. Z tym chyba ludzie mieli najwięcej problemów w poprzednim wątku.

Kiedy wiesz, że coś poszło nie tak? - Kiedy zobaczysz na ekranie telefonu logo i napis fastboot - wtedy odłączasz usb, wyłączasz telefon (dłuższe przytrzymanie power) i próbujesz jeszcze raz.

--------------------------- Jeszcze bardziej łopatologicznie ---------------------------

Załóżmy sytuację, że NIE podpinasz kabla usb, tylko chcesz wejść w tryb fastboot w swoim telefonie. W tym celu naciskasz kombinację klawiszy (vol -) + (power) i trzymasz je wciśnięte razem dwie, może trzy sekundy - po tych kilku sekundach pojawi się na ekranie logo androida i napis fastboot. Możesz sobie zrobić na sucho taką próbę bez podpinania kabla usb. Żeby wyjść z trybu fastboot naciskasz i przytrzymujesz dłuższą chwilę przycisk (power) - aż ekran zgaśnie i telefon się wyłączy. W tym poradniku nas interesuje okres pomiędzy wciśnięciem kombinacji klawiszy a pojawieniem się na ekranie loga fastboot - to jest te kilka sekund kiedy musisz podpiąć kabel usb. Dlaczego? Bo przez te kilka sekund telefon uaktywnia tryb download (DA) i czeka właśnie na podpięcie usb, jeśli w ciągu tych kilku sekund tego nie zrobisz (cały czas trzymając wciśniętą kombinację klawiszy) to uzna, że chciałeś po porostu wejść do trybu fastboot i wyłączy tryb DA a włączy protokół fastboot a na ekranie wyświetli ładne logo fastboota.

W momencie kiedy prawidłowo podepniesz usb to we Flash Toolu pasek zaznaczony poniżej zrobi się czerwony. Trzymasz wciśniętą kombinację klawiszy, aż pasek postępu zaznaczony na obrazku poniżej nie zrobi się ŻÓŁTY - najpierw będzie czerwony, potem żółty - jest żółty -> puszczasz przyciski na telefonie:

56bfada05f990_2016-02-1323_25_15-SmartPh

 

Czekasz. Na koniec dostaniesz potwierdzenie jak na obrazku poniżej, odpinasz telefon, włączasz, cieszysz się czystym androidem.

56bfae3c3c896_2016-02-1323_28_07-MIUIDEV

 

Podsumowanie:

- Czy to jest niebezpieczne?

- I tak i nie. Możesz sobie nieodwracalnie uśpić telefon, ale szanse na to są stosunkowo małe, brick to jeszcze nie koniec świata, przeważnie da się zrobić unbrick. No chyba że wywali się preloader to wtedy już kaplica, nic z tym nie zrobisz. Dlatego odznacz preloader przy flashowaniu. Z drugiej strony nie martw się za bardzo i nie obchodź się z tym flashowaniem jak z jajkiem. Ja pewnie dobre 20 razy podłączałem i odłączałem usb do komputera i telefonu zanim poszło (sprawdzałem różne sterowniki zanim znalazłem te działające opisane wyżej, inną wersję Flash Toola o czym też wspomniałem wyżej), kilka razy miałem po drodze BROM ERROR (2004) i BROM ERROR (6047) rzucony przez flashtoola, próbowałem flashować z maszyny wirtualnej z zainstalowanym Win 7, potem z VM z zainstalowanym Win XP (ale nie polecam maszyn wirtualnych do takiej zabawy :P), także i Tobie nic złego nie powinno się stać nawet jak nie pójdzie wszystko za pierwszym razem :)

Jeśli dostaniesz jakiś błąd BROM ERROR od flashtoola to tu jest ładna ich lista z wyjaśnieniami (po angielsku): http://en.miui.com/thread-196108-1-1.html

-------------------------------------------------

Jeśli będziesz miał jakieś pytania to na dobry początek przeszukaj ten wątek bo pewnie za jakiś czas pojawi się tu kilka stron komentarzy - może ktoś już opisze rozwiązanie Twojego problemu. Od razu zaznaczam, że nie udzielam porad na priv bo po prostu nie będę miał na to czasu. Przez ostatnie 2 lata używałem WIndows Phone 8 - praktycznie bezawaryjnego i bezobsługowego systemu i mam nadzieję, że teraz tak samo będzie z XRN3 (zainstalowałem stable xiaomi.eu i nie zamierzam go ruszać ani aktualizować jeśli będzie działał poprawnie) - jeśli tak, to pewnie nie będę za często zaglądał na forum jak wszystko będzie mi działało prawidłowo, minęły czasy, że chce mi się bawić w rooty, tweaki, modowane androidy itp., chcę tylko, żeby ten telefon działał płynnie i robił to co do niego należy :P

Edytowane przez dominik3
(rev.3) dodane "Jeszcze bardziej łopatologicznie" w punkcie 11.
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bremso napisał:

Czyli podczas podłączania nie można przejść do fastboot ?

Dodałem w punkcie 11. sekcję "--------------------------- Jeszcze bardziej łopatologicznie --------------------------- " ;)

Nie można, fastboot to inny protokół, nas interesuje download mode.

 

 

2 godziny temu, majkel123 napisał:

Fajny tutek ;-) 

Mam takie pytanko, czy tak bardzo oczywistym jest to, że po odblokowaniu sprzetu konieczna jest instalacja TWRP by wrzucić MIUIPOLSKA? 

Jest to tak bardzo oczywiste jak bardzo jest to opisane w punkcie 2. tutaj ;) : https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Chociaż szczerze mówiąc to nawet nie widziałem oryginalnego recovery dla softu dev, który instalowałem bo od razu odblokowałem bootloader i podmieniłem je na TWRP, nawet tam nie wchodziłem a może jest w tym oryginalnym recovery opcja instalowania paczek i może by sobie poradziło, ale zakładam, że jednak nie bez powodu napisane zostało w instrukcji, żeby zainstalować TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dominik3 napisał:

Dodałem w punkcie 11. sekcję "--------------------------- Jeszcze bardziej łopatologicznie --------------------------- " ;)

Nie można, fastboot to inny protokół, nas interesuje download mode.

 

 

Jest to tak bardzo oczywiste jak bardzo jest to opisane w punkcie 2. tutaj ;) : https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Chociaż szczerze mówiąc to nawet nie widziałem oryginalnego recovery dla softu dev, który instalowałem bo od razu odblokowałem bootloader i podmieniłem je na TWRP, nawet tam nie wchodziłem a może jest w tym oryginalnym recovery opcja instalowania paczek i może by sobie poradziło, ale zakładam, że jednak nie bez powodu napisane zostało w instrukcji, żeby zainstalować TWRP.

Fajny tutek ;-) 

Mam takie pytanko, czy tak bardzo oczywistym jest to, że po odblokowaniu sprzetu konieczna jest instalacja TWRP by wrzucić MIUIPOLSKA? 

Już dwa posty edytowane i nic nie ma wrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tutorial. Wczoraj udało mi się wgrać czysty ROM ale nie obyło sie bez problemów. Mam wersje 2/16 i zrobiłem wszytko wg instrukcji na SP 1532 i miałem bricka. Zainstalowałem jeszcze raz sterowniki,wpiąłem kabel usb do innego portu i użyłem SP flashtoola 1516 i zadziałało za jakimś trzecim razem :) Robiłem przesiadkę z jakiegoś 7.0.9.11 z mnóstwem chińskiego badziewia którego nie dało się usunąć. Spałem przez to tylko 2,5 godziny ale było warto :) świetny telefon

Edytowane przez borytsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, borytsky napisał:

Dzięki za tutorial. Wczoraj udało mi się wgrać czysty ROM ale nie obyło sie bez problemów. Mam wersje 2/16 i zrobiłem wszytko wg instrukcji na SP 1532 i miałem bricka. Zainstalowałem jeszcze raz sterowniki,wpiąłem kabel usb do innego portu i użyłem SP flashtoola 1516 i zadziałało za jakimś trzecim razem :) Robiłem przesiadkę z jakiegoś 7.0.9.11 z mnóstwem chińskiego badziewia którego nie dało się usunąć. Spałem przez to tylko 2,5 godziny ale było warto :) świetny telefon

Chciałbym zapytać o rodzaj używanych portów przed rozpoczęciem Flashowania. Ja mam lapka ze wszystkimi portami USB 3.0 i nie wiem czy przypadkowo nie jest to przyczyną każdorazowej klęski przy próbie flashowania mojego Redmi Note 3. 

Czy jest tu ktoś kto mógłby mi pomóc w ożywieniu mi mojego telefonu ? -> 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, GIENOSLAWW napisał:

Chciałbym zapytać o rodzaj używanych portów przed rozpoczęciem Flashowania. Ja mam lapka ze wszystkimi portami USB 3.0 i nie wiem czy przypadkowo nie jest to przyczyną każdorazowej klęski przy próbie flashowania mojego Redmi Note 3. 

Czy jest tu ktoś kto mógłby mi pomóc w ożywieniu mi mojego telefonu ? -> 

Jeśli chodzi o porty to ja używałem dwóch usb 3.0. Mam Windows 10 64bity. U mnie pomogło użycie starszej wersji SP flasha. Kilka razy podłączałem kabel do telefonu aż w koncu zaskoczyło

 


Dodam jeszcze że w tej wersji china stable to coś czasem sie skaner linii papilarnych psuje - nie reaguje. Pomaga reboot 

Edytowane przez borytsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w późny weekend z dobrą jak na niedzielę przystało nowiną.

Telefon udało się wrócić do życia. Wykorzystałem do tego tableta Asusa Transformera T100TA z Win10 32bit na pokładzie i podłączyłem tel przez microUSB (przez przejściówkę oczywiście). Mimo instalowanych sterowników zgodnie z poradnikami na forach, po podłączeniu telefonu system zainstalował 'swoje sterowniki' pobierając z neta i rozpoczęłem standardową instalację systemu na telefonie wg poradników.

Nie wiem czemu, ale program przyjmował tylko wersję "hennessy_images_V7.0.19.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn_124e7a6b1c" mimo, że miałem już na kompie najnowaszą "hennessy_images_V7.1.8.0.LHNCNCK_20160125.0000.13_5.0_cn_7c8d936cb7". Więc najpierw zainstalowałem tą pierwsza wersję, a potem zaktualizowałem już w telefonie do tej drugiej wersji (7.1.8). Swoją drogą, telefon przy instalacji tej drugiej wersji (7.1.8) telefon znów osiągnął bircka. Więc chcąc zaoszczędzić czas porzuciłem te kombinowanie i zrobiłem jak wyżej już napisałem.

Następnie jak już miałem najnowszą wersję na fonie, w końcu (po uprzednich kilkukrotnych nieowocnych instalacji starszych wersji china dev) wpadłem na to aby pobrać też najnowszą china dev i spróbować przez UPDATER -> ... -> Choose update package i voila, udało się. Tak więc już potem standardowo poleciało. Odblokowanie bootloadera, wgranie recovery i na końcu instalacja MIUIPolska, zgodnie z załączonymi instrukcjami na MIUIPolska.pl 

Wszystkim, którzy próbowali mi pomóc Serdecznie Dziękuję.

Mam nadzieję, że poruszona tu problematyka i jej rozwiązanie będzie wskazówką dla innych poszukujących rozwiązania podobnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem jak to możliwe, ale w windows 7 64-bit mi poszło na Redmi Note 3 3/32 z wersją 1532, prawie po miesiącu kombinacji, ze sterownikami itp. Udało się i odblokować.

Edytowane przez aejj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem jak to możliwe, ale w windows 7 64-bit mi poszło na Redmi Note 3 3/32 z wersją 1532, prawie po miesiącu kombinacji, ze sterownikami itp. Udało się i odblokować.

Co w końcu zrobiłeś że ci się udało?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem drugą próbe wgrania DEV na moim Redmi Note 2/16. Za pierwszym razem przez pół dnia był cegłą pomogło wgranie romu miui.eu z zaznaczonym preloaderem i przez inną wersję SP 1516. Teraz robiłem kolejny raz wszystko zgodnie z instrukcją wszystkie sterowniki zainstalowałem, odznaczyłem preloader pasek żółty doszedł do końca i telefon nie wstaje... :/ Próbowałem użyć 1532 i dalej nic :( Nawet rom, który kiedyś mi uratował tyłek teraz się nie chce wgrać. Komputer nadal wykrywa telefon, więc chyba jest jakaś nadzieja ale nie bardzo wiem co mogę jeszcze zrobić :( Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem drugą próbe wgrania DEV na moim Redmi Note 2/16. Za pierwszym razem przez pół dnia był cegłą pomogło wgranie romu miui.eu z zaznaczonym preloaderem i przez inną wersję SP 1516. Teraz robiłem kolejny raz wszystko zgodnie z instrukcją wszystkie sterowniki zainstalowałem, odznaczyłem preloader pasek żółty doszedł do końca i telefon nie wstaje... :/ Próbowałem użyć 1532 i dalej nic  Nawet rom, który kiedyś mi uratował tyłek teraz się nie chce wgrać. Komputer nadal wykrywa telefon, więc chyba jest jakaś nadzieja ale nie bardzo wiem co mogę jeszcze zrobić  Jakieś pomysły?

Mam podobnie macie jakieś rozwiązanie?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JDStar napisał:

Pełne wgranie oryginalnego softu powinno pomóc.

Udało się uruchomić ponownie telefon właśnie chyba przez oryginalny soft... znalazłem go przypadkiem i zadziałał, więc wnioskuję, że jest oryginalny i o tym mówiłeś :D 

Tylko teraz jak wgrać dev, żeby odblokować bootloader'a dostałem w końcu sms'a od supportu z chin i chciałbym z niego skorzystać, żeby wrzucić chociażby Miui Polska. Boję się korzystać już z tego poradnika, żeby znowu nie uceglić telefonu :?    

Może lepiej pozostać na zablokowanym telefonie i wrzucić wersję EU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2016o23:23, Smigoll napisał:

Co w końcu zrobiłeś że ci się udało?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ponieważ cała procedura nie chciała działać zmieniłem narzędzie z 1516 na 1532 i trochę cierpliwości,  żeby trafić  DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2016o21:18, aejj napisał:

Ponieważ cała procedura nie chciała działać zmieniłem narzędzie z 1516 na 1532 i trochę cierpliwości,  żeby trafić  DA

Zrobiłem podobnie niestety nie mogę trafić DA;( Ma ktoś jakiś inny pomysł?

Zmieniłem port i zadziałało tzn pojawił się czerwony pasek, niestety potem wyskakuje taki błąd

brom.thumb.png.34326b075ab8c257c596665b2

czy może to być wina win 8.1?

próba na win 10 ten sam błąd, kabel usb też zmieniony

Poszło na 1532

Edytowane przez Breather
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za nic nie mogę uaktywnić telefonu w flash tool jak bym nie podłączał to zawsze fast boot, czy zaraz po wciśnięciu czy tylko po krótkiej wibracji a przed pojawieniem się napisu fast boot zawsze tak samo

Kurcze nie klikałem w download - po południu sprawdzam jeszcze raz

Edytowane przez lucas7911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poszło mam MIUI Polska, przede wszystkim zrobiłem to na laptopie z Win7 64bit, skorzystałem z Flashtool 1532 bo 1516 wywalał błąd

Cytat

BROM ERROR : S_SECURITY_SECURE_USB_DL_IMAGE_SIGN_HEADER_NOT_FOUND (6045) , MSP ERROE CODE : 0x00.

zainstalowałem standardowe sterowniki oraz paczkę  MediaTek USB VCOM drivers ściągniętą z tej strony

Cytat

nie wiem czy potrzebne ale najważniejsze że się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wywalało błąd (2004), ale poszło po zmianie kolejności czynności.
 

Najpierw klawisze power+ vol- na podłączonym już telefonie pod USB i dopiero kliknięciu Download. Niestety mam ten sam problem co n9sgroup i teraz pytanie gdzie można dorwać oryginalny rom?

Edytowane przez Kuku1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...