Jump to content

RR - cegła czy nie?

elias

Recommended Posts

Witam

Proszę o poradę.

Od półtorej roku mam RR i jestem / byłem bardzo zadowolony. Ostatnio trochę wariował/ wieszał się, no i ostatnio chyba padł doszczętnie. Nie sadze by pomogło to że kilka razy mi upadł – pomimo „ochrony” w postaci case NILLKIN i szkła. Przy czym jego koniec nie nastąpił zaraz po jakimś upadku.

W chwili obecnej :

Nie działa start, recovery start (vol+pwr)  etc – próbowałem czy flash pomoże – generalnie bez powodzenia. Po podpięciu do kompa wykrywa jako port MTK USB Port

Przy próbie SFlash : Permanentnie mam błąd 4032 ..

Różne drv, różne wersje SF, próbowane na Vista i W7, sterowniki czyszczone do zera.

BROM ERROR : S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL (4032)

[EMI] Enable DRAM Failed!

Zatem pytanie: czy jest jakiś sposób aby potwierdzić u mnie na miejscu że jest faktycznie trup ?

Ew. czy ktoś z ogarniętych na Forum  jest skłonny sprawdzić u siebie  za uzgodnioną opłatą po przesłaniu czy da się RR zreanimować?

Będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam

Edited by elias

Są różne metody, np. z różnymi wciśniętymi kombinacjami klawiszy (ale wciąż bez baterii). O ile to nie problem z hardware to jakoś się da to podnieść, tylko trzeba dość do tego jak. 

Ostatnio przeczytałem też, że podobno w SPFlashTools v5 jak wejdzie się w options - connections -  battery i ustawi W/O battery to może zadziałać. Jednak sprawdzić nie mogę, bo mój Redmi 1 był sprawny i nawet z całkowitej cegły się podnosił. 

z roznymi kombinacjammi klawiszy probowalem i bez sukcesu...

SPFlash options connections tez probowalem - j.w.

oczywiscie jest opcja ze mnie sie nie udaje albo cos robie nie tak... 

nie znam sie na elektronice wiec moje pytanie moze lamerskie: 

- rozumiem ze nawet jak fon pokazuje sie jako MTK USB port w kompie - to pomimo tego oznaczac to moze ze fon jest gdzies indziej / dalej poza tym portem hardwarowo dead?

Chcialbym wykluczyc / potwierdzic czy jest dead czy nie -  ale chyba poza serwisem sie to nie uda.

w zw. z powyzszym - czy ktos w okolicy Śląska / Kato ogarnia te fony ?

Wydaje sie ze najblizej A4Y ( BB) , potem Wroclaw i Acid  - ale jesli ktokolwiek jest blizej to prosze o info - moze byc na PW.

pozdrawiam

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...