Skocz do zawartości

Find my phone i blokada - troche lipa


wyzwolenia

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam bo będe robił Globala dla babci, i trochę siara gdyby po tygodniu miało wyskoczyć okienko... Jeśli ktoś coś wie, niech się wypowie :P

Ale wydaje mi się na logikę, że można żyć w telefonie zarówno bez konta Xiaomi jak i Google... Z drugiej strony, u Apple to niemożliwe....hm.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eragon napisał:

Pytam bo będe robił Globala dla babci, i trochę siara gdyby po tygodniu miało wyskoczyć okienko... Jeśli ktoś coś wie, niech się wypowie :P

Ale wydaje mi się na logikę, że można żyć w telefonie zarówno bez konta Xiaomi jak i Google... Z drugiej strony, u Apple to niemożliwe....hm.. 

Myślę, że w tym szaleństwie jest metoda ;), bo telefon, na etapie wgrywania softu czy zakupu, jest niczyj. Blokada taka nie miałaby sensu, bo kupujący dostałby... zablokowany telefon. Pewnie dlatego blokada uruchamia się po włożeniu karty SIM i pierwszym logowaniu z kartą na urządzeniu. Wówczas zostaje ono przypisane do urządzenia.

Generalnie z robienie telefonu nie ma problemu. To tak, jakbyś przygotowywał telefon do sprzedaży. Zainstaluj wszystko to co trzeba, a następnie, przed ewentualnym resetem:

1. Na telefonie: wyłączy usługę lokalizacyjną Xiaomi, a następnie wyloguj się z kont Xiaomi i Google.

2. Na komputerze PC, po zalogowaniu do konta Mi, usuń telefon z sekcji "Urządzenia"/"Lokalizowanie".

Co istotne, Google od Androida 5.1 bodajże też wprowadziło blokadę urządzeń, więc nie można o ytm zapomnieć :)

To powinno wystarczyć do zresetowania blokady. Przetrenowane wielokrotnie. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...