Jump to content

2-gi uceglony redmi note 3


nexttime

Recommended Posts

Witam, jako iż pomogliście już jednej osobie to może i umnie coś się uda zdziałać

Wersja 3/32 GB.

Pierwsza próba z pomocą poradnika http://miuipolska.pl/forum/topic/8409-wgrywanie-czystego-romu-miui-stable-7019-z-ka%C5%BCdej-nieznanej-wersji/ i wszystko było dobrze zrobiło Download DA 100% i wycrashowało program. Telefon nie reaguje na przycisk power ani na ładowarkę. Próbowałem potem wgrać jeszcze takim samym sposobem na wersji 5.1532, ale nic nie rusza na żadnej.

Za każdą pomoc z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

@zehell Czy możliwe jest, żeby nic się nie działo bo telefon może mieć mało % baterii? To chyba ostatnie co mnie może uratować bo próbowałem teraz już wielu sposobów, żeby to jakoś zaskoczyło ;/ spflash z adminem i bez, przyciski wciśnięte i puszczone po podłączeniu oraz cały czas trzymałem, inne porty USB w komputerze (2.0 i 3.0).

@edit i czy nawet jeśli go podłącze pod gniazdko to czy w ogóle będzie się ładował?

Edited by nexttime
Link to comment
Share on other sites

No ja zakładam że każdy zanim zacznie cokolwiek robić ma ponad 50% naładowania baterii. Podepnij go do ładowarki i zostaw na chwile i spróbuj myślę że to da Ci odpowiedź bo ja raczej musiał bym wróżyć z fusów :D

Link to comment
Share on other sites

@zehell Przy pierwszej próbie miał ok 60%, ale chyba już bye bye będzie :/

 

@edit telefon (chyba) nie reaguje na vol- + power 

I na 90% można naładować uceglony telefon, ale w moim przypadku to raczej nie pomoże :C

Edited by nexttime
Link to comment
Share on other sites

Mój był również kompletnie uceglony, ale jak już widziałeś udało się go postawić na nogi. Nie działał erkan, dźwięk, wibracje dioda.. kompletnie nic. Podłączanie ładowarki nie dawało żadnego efektu. Jedyne co świadczyło o tym, że jeszcze telefon żyje było to, że spflashtool go widział. Telefon udało się postawić dzięki dwukrotnemu flashowaniu najpierw 1532 a potem od razu 1516, tak jak to opisywał zehell.

Link to comment
Share on other sites

@Kodek Czytałem Twój temat. Jednakże co to znaczy "  że spflashtool go widział "?

@zehell Porty(COM i LPT) - DA USB VCOM Port(COM 4)

@krzywaczek Próbowałem wszystkich kombinacji, próbuje teraz wgrać sphinxa

@edit po wielu próbach i różnych kombinacjach Sphinx też się nie fleshuje 

Edited by nexttime
Link to comment
Share on other sites

Sorry że po ang ale z telefonu mam ograniczone możliwości:

Note:- Some Random users brick their Devices, Flash withSP_Flash_Tool_v5.1532. Hold the Vol Down key, the SP progress bar turn purple then yellow, released the key. The flash was OK but Device Gets Bricked.

No Worries, Just Follow the Below: - 

Use SP Tool V5.1516 Hold Both Vol Down + Power button then plugged the usb cable. The progress bar turned yellow and flash will be completed.Turned on the device, It will take some time.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Spróbuj takich kombinacji.

Tutaj pełny temat http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=193681&extra=page%3D1&mobile=2

Link to comment
Share on other sites

@zehell O ile dobrze zrozumiałem to mam zrobić coś takiego : włączyć   spflashtool, włączyć download, podłączyć telefon z vol - + power i czekać nawet jeśli nic się nie będzie działo? 

@gladiq Zaraz przygotuje pendrive z W7. Tak mam wgrane mtk.

Edited by nexttime
Link to comment
Share on other sites

@bukzz również nic i próbowałem wcześniej już :/

@zehell tak instalacje wszystkie jak odpalałem flesha też 

@edit spróbowałem pod 1516 kiedy podłączyłem telefon wywalił błąd, że Windows nie rozpoznał urządzenia, w menadżerze również go nie pokazało

Edited by nexttime
Link to comment
Share on other sites

@gladiq Postawić go to najmniejszy problem mam wolny jeszcze 1 dysk SSD, ale porada @zehell dała nadzieję ponieważ kiedy odinstalowałem go z menadżera i zrobiłem flesha to pojawiło się na ok 2. sec okno tak jakby ładowania(kręciło się kółko i podspodem był napis processing, jednakże nic się nie zadziało), spróbuje to zrobić pod innymi wersjami flasha teraz.

Link to comment
Share on other sites

Spróbowałem wszystkiego co mogłem 1516, 1532, Sphinx do tego odinstalowując sterowniki usuwając go - nic nie podziałało. Do tego próbowałem z administratorem i bez. Za każdym razem Windows instalował sterownik i nic więcej się nie działo.

@edit telefon trochę się nagrzał więc jakiś znak to jest :/ Dodatkowo zaraz będę miał wersję 7.0.16

Edited by nexttime
Link to comment
Share on other sites

@zehell teraz próbowałem z przodu, ale na początku bezpośrednio w płytę też nic nie dawało.

Mam wersję 7.0.16 więc teraz jej spróbuje.

@edit 7.0.16 i 1516,1532 nic nie dały ostatnia deska ratunku to W7, ale to już jutro bo dziś wystarczająco nerwów straciłem oraz (prawdopodobnie) 1000 zł. 

@edit jakby ktoś był z okolic Białej Podlaskiej, wiedziałby jak można to naprawić oraz chciał zarobić to z chęcią przyjadę - jak cos PW

Edited by nexttime
Link to comment
Share on other sites

Sorry za dubel post, ale muszę.

Postawiony W7 na oddzielnym dysku, próby spod flasha 1516, 1532, flashowane 7.0.16.0,  7.0.19.0 oraz Sphinx v1b/c nic nie zadziałało.

Nie wiem nawet czy jeżeli odblokują wreszcie bootloader to będzie nadzieja na postawienie jakiegoś systemu, więc moja przygoda z bdb wspominanym miui ze starych telefonów skończyła się na nowym w ciągu 27 godzin.

Link to comment
Share on other sites

nexttime mi też nie chciało pójść wiele razy, dopiero poszło jak zrobiłem 2 flashowania jedno za drugim, tak jak radził zehell: pierwszy na 1532, i od razu drugi raz na 1516 (http://miuipolska.pl/forum/topic/8411-ucegliłem-redmi-note-3/?do=findComment&comment=112170)

Zrób dokładnie tak jak pisał zehell http://miuipolska.pl/forum/topic/8409-wgrywanie-czystego-romu-miui-stable-7019-oraz-unbrick-martwego-już-telefonu/?do=findComment&comment=112090 tylko 2x, raz na 1532, drugi na 1516. U mnie pomogło.

btw. jestem z Bialej.

Edited by Kodek
Link to comment
Share on other sites

Dobra. Temat do zamknięcia, podwójne flashowanie Sphinxa z 1532 oraz 7.0.19. z 1516 przywróciło telefon do stanu sprzed flashowania. 

Szczególnie dziekuje @zehell oraz @Kodek za waszą pomoc. Napiszę zaraz na PM, to się odwdzięczę jakoś.

Pozdrawiam, nexttime. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...