Skocz do zawartości

Wgrywanie czystego romu MIUI STABLE 7.0.19 oraz UNBRICK martwego już telefonu


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o małą podpowiedz 

gdzie znajdę   MT6795_Android_scatter.txt  -  folderu signed_bin

bo folderu tez nie mam.

bo albo nie wiedzę albo nie mam tego pliku u folderu.

mam tylko katalogi : data, meta-inf, recovery, system

Edytowane przez defrex13121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy komuś udało się to zrobić na windowsie który siedzi na Virtualbox'ie odpalonym z ubuntu? Aktualnie nie mam komputera który ma windowsa a bardzo nie lubie instalować tego OS'a.

Mi się nie udało. I dlatego rzuciłem w kąt ten telefon.

Wysłano z Mi4c

A nie możecie zainstalować jakiejś okrojonej wersji na pendrive?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc
Jestem 1-szy dzień posiadaczem telefonu z MIUI 7.0 (stabilna) 7.00.11.00 (LHNCNCJ). Wcześniej używałem SAMSUNGa.

Nie działa mi GPS, tzn. w ógole nie wyświetla się ikonka GPSa na liście. Na innym wątku napisano mi, że muszę zainstalować inny ROM.

1) Nie bardzo wiem co to jest ten ROM i czego to jest rozwinięcie (sorry za lakoniczność), ale czy to co napisał QM i instalacja do V7.0.22.0.LHNCNCJ rozwiąże mi problem z GPSem? Rozumiem, że po zmianie ustawień w pliku build.prop będę mógł wykonać upgrade do wersji V7.0.22.0 .... z poziomu updater`a na samym telefonie i bez wykonywania tych czynności na komputerze, tak?

2) Co ja zyskam instalując z poziomu Windowsa wersję dev?

Proszę pomóżcie mi zrozumieć te czynności, które tu opisujecie. Nie chciałbym sobie zablokować telefonu na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na pliku uprawnienia w root Explorerze

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Też dostałem z wersją 7.00.16.00

To niestety nic nie da, mam to samo.

Zrobiłem root-a i zmieniłem numer wersji ale dalej brak możliwości zmiany ROMu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak należy rozumieć pkt 4)

4. Rozpakuj pobrany soft i zainstaluj sterowniki

??????

Rozumiem, żę soft ściągam na komputer (w moim przypadku PC):

Pytania:

Rozpakowany soft ma dwa bliki wykonywalne: flash_all_except_data_storage.bat oraz flash_all.bat.

Rozumiem, że mogę uruchomić plik flash_all_except_data_storage.bat, żeby nie stracić danych na telefonie, tak?

Rozumiem, że uruchamiam to z poziomu komputera przy podłączonym telefonie przez USB do PC?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś różnica w stosunku do tej instrukcji, skoro w anglojęzycznej instrukcji wszystkim poszło bez problemów: http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html.

Czy mogę się pokusić do zrobienia tego według anglojęzycznej instrukcji, bo ta polska nie jest dla mnie aż tak czytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem wszystkie kroki do punktu 9-tego, ale punkt 10-ty mi nie idzie

10. Wciśnij kombinacje klawiszy  (vol -) + (power) i podłącz w tym samym czasie kabel. 

Próbowałem różnych opcji, z (vol down) i power, z (vol up) i power, z samym vol down, ale nie idzie.

Jedyne co mi sie pojawiało to Fastboot, co oznacza, ze cos poszlo zle i muszę powtórzyć krok 10.

Niektore kombinacje powodowaly wlaczenie telefonu, co oznaczalo, ze cos poszlo zle tak?

Mam więć do Was pytania:
1) co to oznacza?

2) Na ekranie programu Splashtool nic po kliknieciu download i podlaczeniu USB i potem po wcisnieniu vol + i power i innych kombinacji nigdy mi sie na ekranie komputera nic nie zmienilo. Caly czas wisi na Download

3) Czy zeby wykonac krok 10 musze miec zrootowany telefon?

4) Czy po instalacji krokow do 9-tego musze wykonac restart kompa w szczegolnosci po instalacji MTK-v1.0.14.exe. Czy musze instalowac SP_Drivers_EXE_v1.6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, ile trwa punkt 10?
Po czym poznac, ze cos sie wykonuje?
Nie wiem czy mi sie udalo czy nie, ale moj telefon nie ma Fastboota zapalila sie tylko ikonka ze stanem baterii, zniknela i pali sie zielona dioda kolo kamerki frontowej. Czy to oznacza, ze idzie aktualizacji? Na komputerze nic sie nie zmienilo, jest wcisniety download i stop jest mozliwy do wcisnienia.
Czy to oznacza, ze idzie aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2016o18:15, QM_ napisał:

Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

Dzięki! 

Zadziwiające jakie to było proste! :)  Roota zrobiłem według wstawki Rad0 - nigdy wcześniej nie robiłem tego bez udziału laptopa ;) 

Po zmianie wpisu w build.prop i po restarcie, od razu update sam się zaczął pobierać.

Jeszcze raz Dzięks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2016o18:15, QM_ napisał:
Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

 

Próbował ktoś tej metody na 7.00.77.00?

bb40cfd9057bddbf0c7bbba7cae3583e.jpg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edytowane przez GeoRedfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2016o21:38, ulvheim napisał:

Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

Działa!

Zasysam aktualizację i stawiam piwko przy okazji :)

Witam

 

Głupie pytanie, gdzie znajdę folder system, bo go nie widzę

Edytowane przez Ajand001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

Cześć wszystkim

Ktoś się orientuje czy to samo co opisał QM_ można zrobić z softem 77.0.19.0(LHNCNCJ) ?

Z góry dzięki.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc,zbrocowałem sobie telefon :(

robiłem wszystko według instrukcji,przycisk vol down i power pusciłem przy 100% zółtego paska i pokazał mi sie komunikat download complete i nic! telefon ani sie nie wlacza ani w zaden sposob nie reaguje,prosze o pomoc :(

edit: uzylem pliku 1516 i cos bootuje,mam nadziej,że bedzie ok...

edit2:najadałem się strachu tylko,wszystko działa :)

Edytowane przez nukotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2016o18:15, QM_ napisał:

Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

U mnie na RN3 2gb (V77.0.11.0 od Goldway) taka zmiana w build.prop spowodowała, że telefon wieszał się na bootscreenie. Potem wgrałem 7.0.19 przez sp1532 i zaliczył brick. Po użyciu 1516 w końcu poszło. Dzięki @zehell

Edytowane przez brk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się udało wgrać 7.0.19 i zrobić OTA update do 7.0.22 wersji stable , ale za cholerę nie chce mi zaktualizować do chińskiej wersji DEV , kilkanaście razy próbowałem ściągać na nowo plik i cały czas napis can't verify... ,

Edytowane przez Kupiec1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...