Jump to content

Problem z Android Wear (smartwatch)


kriegaffe
 Share

Recommended Posts

Telefon Redmi Note 2

System MIUI 5.9.24

Smartwatch Moto 360

 

Od samego początku użytkowania MIUI mam problemy na linii zegarek-telefon. Paruję obydwa urządzenia ale telefon stale traci połączenie Bluetooth z zegarkiem. Czasem restart zegarka i telefonu pomaga (na chwilę), czasem nawet to nie. Factory reset zegarka, ponowna instalacja Android Wear na telefonie i ponowne parowanie też nie pomaga.

Wskazówką może być komunikat, który pokazuje mi się na zegarku od razu po sparowaniu z telefonem:

 

"Get Google play services. Android Wear won't run without Google Play services, which are missing from your phone."

 

Problem jednak w tym, że na telefonie mam Google Play services w najnowszej, ostatniej wersji.

Na wcześniejszych telefonach, na których nie miałem MIUI problemu nie było. Mało tego, na tym niedawno zainstalowałem nieoficjalny rom AOSP (swoją drogą zabugowany jak cholera) i też nie było problemu. Tak więc ewidentnie wina leży po stronie MIUI.

Zgłosiłem to oczywiście na oficjalnym forum zgłaszania bugów ale być może ktoś tutaj ze starych wyjadaczy będzie potrafił mi pomóc bo tam się nie doczekam...

Link to comment
Share on other sites

A miui przypadkiem nie zamraża usług googla w celu oszczędzania energii? Miałem u siebie na meizu podobny problem i pomogło zablokowanie zamrażania usług google i innych aplikacji powiązanych z moto360.

Sent from my m2 note using Tapatalk

Jak to odmrozić?
Link to comment
Share on other sites

Sam w to nie wierzę, ale chyba udało mi się znaleźć rozwiązanie. Na razie nie zapeszam, wszystko działa ale nie wiem na jak długo, wrócę tutaj za dwa-trzy dni i zdam relację.

Edited by kriegaffe
Link to comment
Share on other sites

Ok, połączenie nie zrywa mi się już na tyle długo, że myślę, że rozwiązanie jest skuteczne. Oto one:

Okazało się, że chodzi o uprawnienia. Trzeba wejść do Panelu sterowania, potem w Uprawnienia, tam w prawym górnym rogu mamy ikonkę trybiku, wchodzimy, zaznaczamy "Zarządzanie uprawnieniami" tak, żeby było włączone. Wracamy do okienka Uprawnienia, wchodzimy w "Uprawnienia" i nadajemy uprawnienia aplikacjom, które mogą mieć związek z zegarkiem, a więc na pewno Android Wear i być może Aplikacja Google.

 

Mi to pomogło i tym oto sposobem przewalczyłem ostatnią w MIUI rzecz, która mnie wkurzała i stałem się fanem tego systemu  :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...