Jump to content

Ustawienia powiadomień, dźwięki, głośność

Hajasz

Recommended Posts

Cześć. Właśnie stałem się posiadaczem MI 12T i generalnie w miarę ogarnąłem telefon po przejściu z Huawei ale kilka spraw mnie irytuje bo nie umiem tego zrobić albo się nie da.

1) który suwak odpowiada za głośność SMS (alarm, dzwonek, multimedia)?

2) jak rozdzielić aby dźwięki powiadomień były inne niż dźwięk SMS a najlepiej jak je wyłączyć albo przełączyć na wibrowanie?

3) na starym telefonie miałem aplikację Odebrać Telefon (taka z zieloną ośmiornicą) i po zainstalowaniu na nowym i przyznaniu jej stosownych uprawnień (wymaga być domyślną aplikacją do wykonywania i odbierania połączeń) po naciśnięciu słuchawki telefon informuje, że tylko aplikacja, która była oryginalnie może wykonywać połączenia.

4) jak ustawić aby telefon informował kiedy ma wygaszony ekran, że ktoś dzwonił albo nadszedł SMS bo nic się nie świeci, żadna dioda nie informuje o takim wydarzeniu.  

W dniu 6.02.2023 o 23:45, Hajasz napisał(a):

1) który suwak odpowiada za głośność SMS (alarm, dzwonek, multimedia)?

Dzwonek

2) jak rozdzielić aby dźwięki powiadomień były inne niż dźwięk SMS a najlepiej jak je wyłączyć albo przełączyć na wibrowanie?

W ustawieniach aplikacji wiadomości masz możliwość zmiany dźwięku powiadomień.

3) na starym telefonie miałem aplikację Odebrać Telefon (taka z zieloną ośmiornicą) i po zainstalowaniu na nowym i przyznaniu jej stosownych uprawnień (wymaga być domyślną aplikacją do wykonywania i odbierania połączeń) po naciśnięciu słuchawki telefon informuje, że tylko aplikacja, która była oryginalnie może wykonywać połączenia.

Tutaj Ci precyzyjnie nie odpowiem, gdyż nie wiem, o jaką aplikację Ci chodzi. Mimo wszystko polecałbym Ci aplikacje Telefon Google. Ma świetne filtry antyspamowe.

4) jak ustawić aby telefon informował kiedy ma wygaszony ekran, że ktoś dzwonił albo nadszedł SMS bo nic się nie świeci, żadna dioda nie informuje o takim wydarzeniu.  

Od tego Twój telefon ma funkcję Always On Display (Ekran zawsze włączony). Przy jej użyciu masz podgląd wszystkich powiadomień na zablokowanym ekranie.

• 3 weeks later...
  • 10 months later...

Witam. Mam problem z dźwiękiem wiadomości ( aplikacja oryginalna wiadomości, telefon redmi note 12 pro )      Jeżeli wycisze suwakiem głośność multimediów to nie mam dźwięku SMS a normalnie jak zgłosnie multimedia to jest dźwięk przychodzących smsów. Gdzie miałem redmi note 10 pro i dźwięk SMS był przypisany tak jak wszystkie inne dzwonki do głośności dzwonków a nie do multimediów.