Skocz do zawartości

Brak ostrości w zdjęciach z głównego/tylniego aparatu i reklamacja w Xiaomi For Sale.


trakcyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę także tutaj bo to chyba lepsze miejsce:

 

Zakupiłem z XFS.com, czarny Redmi Note 4G 2GB. I mam następujący problem.

 

W moim telefonie uszkodzony jest tylni/główny aparat. Kompletnie nie łapie ostrości na małe odległości. Na większe też jest nieciekawie. A przedni bez większych problemów robi nawet nawet ostre zdjęcia - ale od niego cudów nie oczekuje.

 

Rozmawiałem z XFS i mam im go wysłać i wymienią aparat albo cały telefon...  :sad:

 

Nie wiem czy to ja mam takiego pecha czy to jakaś felerna seria. W internecie są tematy na en.miui.com i tam też pomagała dopiero wymiana w serwisie. Ehh a miałem nadzieję, się nim już cieszyć.

 

Próbka o czym mówię. Zdjęcie z rozsądnej odległości z której inne telefony nie mają problemu robić w miarę ostrych zdjęć, a tu tragedia, jak przez mgłę. Oczywiście zasłonka z aparatu zdjęta. MIUI też do najnowszej wersji zaktualizowany. Aparat na ustawieniach domyślnych. Problem hardwareowy  :(

 

EDIT: Oczywiście to wycinek zdjęcia, pudełko zajmuje tam część - całe jest za duże. Stół też ostrości nie ma. Zresztą zdjęcia z tylko pudełkiem w kadrze bez stołu też nie ostre. To samo z automatycznym focusem i ręcznym.

 

vQeHEUv.png

 

 

Reklamacja w XFS.com

 

Wysyłał ktoś na gwarancję do XFS? Bo chcą żebym im go wysłał do Czech. Ile kosztuje taka paczka? Jak im to wysłać? W oryginalnym opakowaniu? Sam telefon, bez instrukcji, USB, ładowarki? Z baterią czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przywracałem ustawienia fabryczne, instalowałem MIUI Polska - nic to nie dało :(

 

MiFlash nie robiłem - bo po co? ROMy (aktualizacje - najpierw od Xiaomi, potem MIUI Polska) instalują się bez problemów.

 

 

Kolejny problem

 

Wygląda jakby telefon a raczej bateria, zacięła się na 38% przez noc nic nie spadło teraz coś robię i nadal jest 38%...

 

EDIT: Chociaż teraz jest 37%. Ale podładowałem chwilę kablem USB było 42 i szybko spadło do 38. Sam nie wiem...

Edytowane przez trakcyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sam nie wiem...

 

Telefonek ma działać i nie ma to tamto. Ty nie jesteś od tego, żeby udawać, że wszystko jest ok, skoro u innych ludzi to działa zupełnie inaczej. Nie czaj się, wysyłaj, od tego ludzie są, żeby ci pomóc, złaszcza gdy zapłaciłeś za to jakąś kapustę. :cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyślę. Bo brak możliwości zrobienia ostrego zdjęcia tekstu, odczytania sporego QR to patologia.

 

Ale bateria chyba jest w porządku, testowałem teraz Antutu ogólnie, multitouch i stabilność, pobierałem apki z GP przez WiFi i spadło do 28%.

 

No ale aparat to tragedia i to na pewno problem do wymiany. Dodatkowo jeszcze farba na przycisku power/blokada była od początku trochę odpryśnięta i teraz podczas zwykłego naciskania zeszła troszkę dalej...

 

A poza tym telefon bardzo przyjemny, że też muszę mieć takiego pecha  :roll:

 

XFS nie robi póki co problemów, dodatkowo podobno do 15$ zwracają za przesyłkę. Dostanę jakiś 'paragon' na poczcie?

 

Mam nadzieję, że w następnym tygodniu będę mógł już się w pełni nim cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

A poza tym telefon bardzo przyjemny, że też muszę mieć takiego pecha  :roll:

.

 

E, zdarza się. Współczesne urządzenia elektroniczne to kupsko i popylina straszna, jak coś działa od razu i się nie rozpapruje szybko to jest właśnie podejrzane. :-|

 

Ale masz przecież gwarancję, firma solidna, nie bój nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 15.07.2015 o 14:07, trakcyjny napisał:

Piszę także tutaj bo to chyba lepsze miejsce:

 

Zakupiłem z XFS.com, czarny Redmi Note 4G 2GB. I mam następujący problem.

 

W moim telefonie uszkodzony jest tylni/główny aparat. Kompletnie nie łapie ostrości na małe odległości. Na większe też jest nieciekawie. A przedni bez większych problemów robi nawet nawet ostre zdjęcia - ale od niego cudów nie oczekuje.

 

Rozmawiałem z XFS i mam im go wysłać i wymienią aparat albo cały telefon...  :-(

 

Nie wiem czy to ja mam takiego pecha czy to jakaś felerna seria. W internecie są tematy na en.miui.com i tam też pomagała dopiero wymiana w serwisie. Ehh a miałem nadzieję, się nim już cieszyć.

 

Próbka o czym mówię. Zdjęcie z rozsądnej odległości z której inne telefony nie mają problemu robić w miarę ostrych zdjęć, a tu tragedia, jak przez mgłę. Oczywiście zasłonka z aparatu zdjęta. MIUI też do najnowszej wersji zaktualizowany. Aparat na ustawieniach domyślnych. Problem hardwareowy  :(

 

EDIT: Oczywiście to wycinek zdjęcia, pudełko zajmuje tam część - całe jest za duże. Stół też ostrości nie ma. Zresztą zdjęcia z tylko pudełkiem w kadrze bez stołu też nie ostre. To samo z automatycznym focusem i ręcznym.

 

vQeHEUv.png

 

 

Reklamacja w XFS.com

 

Wysyłał ktoś na gwarancję do XFS? Bo chcą żebym im go wysłał do Czech. Ile kosztuje taka paczka? Jak im to wysłać? W oryginalnym opakowaniu? Sam telefon, bez instrukcji, USB, ładowarki? Z baterią czy bez?

Witam I jak się skończył problem z aparatem?. Pytam bo odebrałem swojego Xiaomi redmi note 4 I mam identyczny problem z głównym aparatem. Aparat od selfie 5mbpix  robi o niebo lepsze zdjęcia niż ten 13mbpix z tyłu obudowy. To chyba nie jest normalne w tym modelu? 

Edytowane przez Morling1
Jak się skontaktować z serwisem żeby cokolwiek ktoś coś odpisał. Dzisiaj robiłem test na kodach kreskowych, aparat nie był w stanie złapać ostrości i odczytać kodu w trzech apkach, to go dyskwalifikuje bo najtańsze modele sobie z tym radzą. Stawiam awaria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...