Kacper Skrzypek Opublikowano 13 Marca 2022 Opublikowano 13 Marca 2022 Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi 12 Pro (nazwa kodowa: zeus). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_XM12Pro_V13.0.28.0.SLBCNXM_v13-12-fastboot.zip/download ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12. Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco: 1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera. 2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"): Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10. 3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików: 3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ). 4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows. a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat 5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS. 6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu. 7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy. Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
rock'n'rolla Opublikowano 16 Kwietnia 2022 Opublikowano 16 Kwietnia 2022 Po instalacji, czyli wczoraj dwa razy załapał zawiechę z czego raz musiałem wyłączyć telefon długim przytrzymaniem przycisku. Na razie zrzucam to na fakt intensywnej instalacji apek po zmianie telefonu. Z drugiej strony doświadczyłem podobnych sytuacjach na Mi 8 EE właśnie po przejściu na wersję stable.
Kacper Skrzypek Opublikowano 16 Kwietnia 2022 Autor Opublikowano 16 Kwietnia 2022 Możesz też spróbować wyczyścić dane aplikacji Uprawnienia, czasem restarty powodowane są właśnie przez wysypywanie się tej aplikacji (wystarczy raz). 1
rock'n'rolla Opublikowano 18 Kwietnia 2022 Opublikowano 18 Kwietnia 2022 Jak na razie miałem tylko jedną zawieszkę ale jestem prawie pewien, że zdarzają się gdy robię coś na telefonie przy aktywnym połączeniu telefonicznym. I telefon zawiesza w momencie przerwania połączenia. Druga sprawa to taka, że nie działa mi komenda "su setprop persist.sys.allow_sys_app_update 1". Po wpisaniu na terminalu pojawia się kolejna linijka i nic się nie dzieje.
Kacper Skrzypek Opublikowano 18 Kwietnia 2022 Autor Opublikowano 18 Kwietnia 2022 1. Bo musisz to wpisać w dwóch linijkach (najpierw su, potem setprop ...), 2. Jak pojawia się kolejna linijka to norma, nie ma nic zwracać.
rock'n'rolla Opublikowano 18 Kwietnia 2022 Opublikowano 18 Kwietnia 2022 Próbowałem na różne sposoby ale dalej to nic nie zmienia.
Kacper Skrzypek Opublikowano 18 Kwietnia 2022 Autor Opublikowano 18 Kwietnia 2022 Zrób log jeśli możesz i mi go podeślij. To bardziej wygląda na jakiś konflikt uprawnień/niepoprawną sygnaturę.
skay77 Opublikowano 22 Kwietnia 2022 Opublikowano 22 Kwietnia 2022 Kacper Skrzypek moj imienniku sprawdzilbym tego mesengera na orginalnym oprogramowaniu ,ale niestety Raz ze nie korzystam z tego to I wiadomo nie mam konta, ciekawe czy by odpalil na CN, moze ti na skoosnokiej wersji nie ma tego problemu, sorka moze bledy ale roznie mi podpowiadaSent from my 2201122C using Tapatalk
Kacper Skrzypek Opublikowano 22 Kwietnia 2022 Autor Opublikowano 22 Kwietnia 2022 Póki nie mam loga, trudno stwierdzić o co kaman. Ale to mi bardziej wygląda na uszkodzony plik lub po prostu jakiś konflikt uprawnień. Nie wiem, co miałaby do tego wersja chińska.
rock'n'rolla Opublikowano 22 Kwietnia 2022 Opublikowano 22 Kwietnia 2022 Zrobię log jutro w wolnej chwili.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się