Jump to content

Nowy użytkownik Xiaomi / MIUI - kilka pytań


Vendeur
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Jestem nowym użytkownikiem telefonu Xiaomi i systemu MIUI, kupiłem sobie Xiaomi Mi 9 SE. 

Do tej pory używałem "czystego" Androida w chińskim telefonie i przesiadka na MIUI wymaga przyzwyczajenia. Posiadam wersję Global 12.5.1 . 

1. Chciałbym zapytać, czy w zegarze, który jest na pasku na górze, można w jakiś sposób włączyć wyświetlanie sekund? W Androidzie nie miałem z tym problemów, było to w opcjach ułatwień dostępu. Ale w MIUI nigdzie nic takiego nie znalazłem.

2. Zastanawia mnie, czy są jakieś opcje/funkcje MIUI, które należałoby wyłączyć? Słyszałem o reklamach, ale przez kilka godzin nic takiego mnie nie spotkało jeszcze.

3. W MIUI widzę kilka różnych aplikacji systemowych, których nie znam, jak np. Powiadomienia, Sprzątacz, Panel Sterowania, Zakres usłus S, Chmura i inne. Czy te aplikacje są użyteczne? Albo inaczej - które są raczej zbędne i można ich nieaktualizować albo jakoś zdezaktywować?

4. W trybie AoD powinny działać powiadomienia, podobno tylko z aplikacji systemowych? Bo zainstalowałem Messenger, który systemową nie jest, a powiadomienia się pojawiają. GMAIL działa, ale już systemowy Facebook powiadomień nie pokazuje w trybie AoD. Nie wiem jak z innymi, używam: Kalendarz Google, GMAIL, Facebook, Messenger, Allegro, AliExpress, OLX, mBank, Revolut, mObywatel, Mapy.cz, Steam, Pepper, Twitch, InPost. 
Bardzo proszę o opinię, czy te aplikacje powinny mieć powiadomienia na ekranie blokady w trybie AoD. Bo coś czuję, że chyba nic poza GMAIL i Messenger działać nie będzie...

5. AoD raz jest wygaszony, raz się rozjaśnia, samemu, podczas bezczynności, bez powiadomień, gdy telefon sobie leży. Czy to normalne? Czy mogę jakoś to zmienić, aby miał stałą jasność?

6. W trybie "Nie przeszkadzać" powiadomienia są wyciszone i bez wibracji - to logiczne. Ale dlaczego nie wyświetlają się w ogóle na ekranie blokady? Tzn. mam tu na myśli ważną sytuację, gdy np. zapomnę wyłączyć wyciszenie/tryb nocny, a ktoś będzie do mnie dzwonił. Na ekranie powinna się chyba pojawić jakieś powiadomienie, że właśnie ktoś dzwoni... (Miga "latarka", ale ja jej nie widzę, gdy telefon leży na pleckach w etui) W poprzednim telefonie tak miałem. Jak to ogarnąć w MIUI?

7. Jak mogę wyłączyć te bezsensowne dźwięki przy podłączaniu/odłączaniu przewodu USB...?

8. Telefon powinien ładować się 9V/2A lub 12V/1,5A, ale ładuje się tylko około 7V/2,3A (sprawdzane na 2 kablach i 2 ładowarkach, w tym oryginalnych oczywiście). Czy to może być wina tego, że bateria nie jest już nowa i ma nieco ponad połowę swojej pierwotnej pojemności?

9. Equalizer w aplikacji Muzyka jest nieaktywny/niepodświetlony. Jak uzyskać do niego dostęp?

10. Gmail wysyła powiadomienie (dźwięk/wibracja) podczas synchronizacji - nie rozumiem po co, nigdy tego nie miałem. Jak wyłączyć samo to bezsensowne powiadomienie?Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Edited by Vendeur
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...