Skocz do zawartości

Wykonanie kopii zapasowej danych z Notatek


niedoświadczony

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem użytkownikiem Redmi Note 8T i zastanawiam się jak przenieść lub skopiować zawartość z Aplikacji:Notatki wersja 2.3.7 na kartę pamięci w tel. Lub z tel po kablu na komputer, lub za pomocą blutu lub w jaki kolwiek inny mi nie znany sposób.Do tej pory robiłem jedynie zrzuty screeny ekranu.A może potrzebuje jakiejś dodatkowej aplikacji do przeniesienia lub Zkopiowania  zawartości aplikacji Notatki.Każda odpowiedź bardzo miłe widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kacper Skrzypek zmienił(a) tytuł na Wykonanie kopii zapasowej danych z Notatek

Dzięki za podpowiedź. A po z kopiowaniu na kompa normalnie wyświetle zawartość tego notatnika w WordPad czy nie.Mam tego Redmika już 2 lata a po raz pierwszy zaczołem się interesować czym KOLWIEK z działu tel. Redmika. 

Dzięki za podpowiedź. A po z kopiowaniu na kompa normalnie wyświetle zawartość tego notatnika w WordPad czy nie.Mam tego Redmika już 2 lata a po raz pierwszy zaczołem się interesować czym KOLWIEK z działu tel. Redmika. Dziś na to czasu nie mam lecz jutro na pewno się dowiem osobiście czy po z kopiowaniu zawartość z notatnika wyświetle na komputerze w zadowalający mnie sposób. :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Plik kopii technicznie to paczka zip, możesz ją otworzyć np. 7-zipem i wyciągnąć plik /apps/com.miui.notes/miui_bak/_tmp_bak, w nim znajdują się dane tekstowe. Możesz ten plik potem otworzyć WordPadem i w większości odczyta dane normalnie, tylko bez polskich znaków. Jeśli chcesz mieć polskie znaki, to musisz albo zmienić kodowanie, albo otworzyć w apce Visual Studio Code ten plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visual Studio Code  nie znam i się zastanawiam czy tę apkę na Redmiku się instaluje czy na kompie. W notatniku w Redmiku mam polskie znaki, trochę powklejanych stron www, Polski tekst pisany własnoręcznie przeze mnie oraz tekst zagraniczny.A może zamiast WordPada doradzasz użyć jako,sam nie wiem czego. 7zip używałem. A co do zmiany kodowania to nie wiem gdzie to zmienić komp czy Redmik. Zastanawiam czy chodzi może o zmianę kodowania w notatniku w Redmiku, jeśli Tak to jak to ustalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visual Studio Code to aplikacja na komputer.

Generalnie zrobiłbym tak: kopia na komputer, wyciągnac ten plik 7-zipem, uruchomić w Visual Studio Code na komputerze (zignorować poniższy komunikat i wybrać podkreśloną opcję:

image.png

Otworzy się plik z polskimi znakami. Niektóre znaki będą nieznane - możesz po prostu te znaki usunąć. I to wszystko możesz sobie potem skopiować do WordPada, będziesz mieć polskie znaki.

przykład:

image.png

Tylko że wszystkie notatki są w tym jednym pliku, musisz je sobie porozdzielać później.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodanie screena do tekstu, z takimi podpowiedziami musi mi się udać, i mam nadzieję że niczego nie zpaprze. Robić takie kopiowanie po raz pierwszy. Dla mnie dla LAIKA koszmarne to bo być pewny że to znaczenie prostsze niczym jak przeniesienie zdjęć lub filmów ale się nie poddaje i jutro lub w wolnej innej chwili koniecznie chcę to zrobić bo z tym Redmikiem coś mi się dzieje,co chwila jakieś zawiechy i chcę go zresetować do fabrycznych ustawień. :):):):) A po resztą w notatniku w Redmiku mam już za dużo notatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę poinformować że NOTATKI udało mi się skopiować do komputera dziś bo wcześniej brakło mi czasu.Z początku miałem trochę problemu i już miałem pisać z pretensjami co ja robić NIE TAK,lecz zaczołem ponownie czytać od ciebie (Kacper Skrzypek) ten tekst i dopiero po czasie dość długim czasie zorientowałem że najpierw w tel mam kopie utworzyć aby było co skopiować do komputera.A ja myślałem z początku że ta kopia NOTATEK utworzy się automatycznie w momencie podłączenia tel do komputera a tu pusto ALE SIĘ UDAŁO I SKOPIOWAŁEM nie TYLKO NOTATKI. 😀😃 niedoświadczony LAIK

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...