Skocz do zawartości

Funkcje czatu RCSnie działają poprawnie.


PR713

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję że ktoś będzie cierpliwy, żeby to przeczytać :) 

   Mam problem z funkcjami czatu RCS na redmi note 8 pro. Przez ponad rok(?) - od momentu wprowadzenia działały bez zarzutu... Lecz wczoraj musiałem na chwilę przełączyć wysyłanie wiadomości z tych przez internet ( przez czat ) na zwykłe przez SMS / MMS ( screen 1 ), ponieważ osoba do której wysyłałem wiadomość miała właśnie akurat tego dnia problem z tym czatem ( sama ze swojej strony też mówiła ) ( i mimo że miała dostęp do internetu to u mnie widniał komunikat, że nie jest online ). Po pomyślnym wysłaniu wiadomości postanowiłem wrócić do wiadomości przez czat, lecz nie da się tego inaczej zrobić niż odinstalować aktualizacje aplikacji ( wiadomości od google ) i zaktualizować jeszcze raz przez sklep play. Po zrobieniu tego wszystko wróciło do normy tzn funkcje czatu miały komunikat "połączono". Dzisiaj niestety dalej musiałem na chwilę przełączyć wiadomości na te zwykłe lecz po odinstalowaniu aktualizacji już nie chcą mi się załadować funkcje czatu, mam komunikat "konfiguruję" a następnie "próbuję potwierdzić numer" i mimo wpisania numeru telefonu i kliknięciu przycisku zweryfikuj to podobno z tego co czytałem na internecie powinien mi przyjść jakiś SMS z kodem a nic nie dostaje i po chwili podświetla mi się przycisk "potwierdź swój numer" i tak w kółko. A osoba z którą pisałem sama zainstalowała apkę od google ze sklepu Play bo wcześniej miała od Samsunga i teraz jej już działa a mi nie :P . Czytałem na internecie w postach z grudnia, stycznia, że wtedy też dużo osób miało z tym problem i że na ten moment nie było sposobu na rozwiązanie tego problemu. Jest szansa że wróci do normy? Może macie jakiś sposób żeby to naprawić? Możliwe że po kilku dniach samo się to załaduje?

PS: próbowałem ponownego uruchomienia telefonu ale to na próżno; próbowałem też konfiguracji funkcji czatu przed dane mobilne

IMG_20210710_223247.jpg

Screenshot_2021-07-10-22-26-54-106_com.google.android.apps.messaging.jpg

Screenshot_2021-07-10-22-27-04-667_com.google.android.apps.messaging.jpg

Screenshot_2021-07-10-22-48-13-472_com.google.android.apps.messaging.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...