Jump to content

Unbrick - Xiaomi Mi 11 (venus) ENG Rom

Recommended Posts

ENGINEERING Rom dla Xiaomi Mi 11 (venus)

Brick telefonu - w większości przypadków kończy się odpłatnym wgrywaniem romu poprzez autoryzowane konto w trybie EDL. Właśnie pojawiła się opcja samodzielnego a co najważniejsze bezpłatnego uratowania naszego telefonu w przypadku jego uceglenia. 

ENG Rom - ENGINEERING Rom. Jest to oficjalne oprogramowanie wykorzystywane przez Xiaomi służące do testów oprogramowania przed wydaniem telefonu. Służy on również do różnego rodzaju napraw. 

Oprogramowanie to może być flashowane w trybie EDL bez jakiejkolwiek autoryzacji.  Oznacza to, że jeśli zrobisz brick telefonu, będziesz mógł go łatwo uruchomić, flashując ENG ROM.  Po wgraniu tego romu telefon ponownie będzie sprawny i będzie można wgrać oryginalne oprogramowanie poprzez fastboot używając w tym celu program MiFlash

ENG Rom nie nadaje się do użytku codziennego. Posiada on masę błędów, służy tylko do ożywienia uceglonego telefonu.

• W przypadku gdy możemy uruchomić telefon w trybie fastboot aby wejść w tryb EDL należy podłączyć telefon w trybie fastboot i wpisać w ADB komendę:
fastboot oem edl
  • W gorszym przypadku gdy fastboot nie działa, niestety musimy odkleić tylną pokrywę telefonu i wprowadzić telefon w tryb EDL za pomocą testpointów.

• Dzięki uprzejmości Mi Center, załączam zdjęcia z dokładnym miejscem rozmieszczenia testpointów w Xiaomi Mi 11 (venus).
Spoiler

Mi 11 venus testpoints.jpgMi 11 venus testpoints1.jpgMi 11 venus testpoints2.jpg

• Jednocześnie informuje, iż gdyby ktoś nie czuł się na siłach, taki flash można zrobić odpłatnie w Mi Center. Usługa ta dostępna jest pod tym odnośnikiem.

Oryginalny wątek znajduje się na XDA

Link do pobrania romu z Dysku Google

Poniżej przedstawiam zdjęcia tego romu pobrane z forum XDA. 

Spoiler

photo_2021-06-03_19-39-39.jpgphoto_2021-06-03_19-42-54.jpg