Jump to content
  • 0

Jaki robot kupić? S6 Pure/ S6 czy Vacuum Mop Pro

Anonek
 Share

Question

Hej,

w najbliższym czasie zdecydowałem się kupić robot sprzątający Xiaomi, natomiast nie za bardzo wiem jaki wybrać/ czym się kierować? Niestety, ale nie mam żadnej wiedzy na ten temat.

Ogólnie: chciałbym wydać koło 1400, ale mogę trochę dopłacić jeżeli jest za co. Mieszkanie około 40-50 m2, bez dywanów, bez sierści.

Chciałbym mieć dobry odkurzacz i także funkcje mopowania. Czytałem, że czasami funkcja mopowania jest słaba.

Który z robotów byście mi mogli polecić S6 Pure, S6 czy Vacuum Mop Pro.

Zależy mi żeby na prawdę dobrze pracował (mocno ciągnął) i był efektywny, ale namacalnie efektywny. Nie potrzebuję żadnych super bajerów, tylko żeby dobrze wykonał swoją robotę. Jeżeli tańszy model spełni to - wolę tańszy niż dopłacać do bajerów. Czytałem tyle, że S6 Pure lepiej ciągnie od Vacuum Mop Pro i ma większą baterię.

Co możecie mi doradzić?

Dzięki !

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Hej,
w najbliższym czasie zdecydowałem się kupić robot sprzątający Xiaomi, natomiast nie za bardzo wiem jaki wybrać/ czym się kierować? Niestety, ale nie mam żadnej wiedzy na ten temat.
Ogólnie: chciałbym wydać koło 1400, ale mogę trochę dopłacić jeżeli jest za co. Mieszkanie około 40-50 m2, bez dywanów, bez sierści.
Chciałbym mieć dobry odkurzacz i także funkcje mopowania. Czytałem, że czasami funkcja mopowania jest słaba.
Który z robotów byście mi mogli polecić S6 Pure, S6 czy Vacuum Mop Pro.
Zależy mi żeby na prawdę dobrze pracował (mocno ciągnął) i był efektywny, ale namacalnie efektywny. Nie potrzebuję żadnych super bajerów, tylko żeby dobrze wykonał swoją robotę. Jeżeli tańszy model spełni to - wolę tańszy niż dopłacać do bajerów. Czytałem tyle, że S6 Pure lepiej ciągnie od Vacuum Mop Pro i ma większą baterię.
Co możecie mi doradzić?
Dzięki !
W większości przypadków i tak sprząta się na ustawieniach standardowych. Przy regularnym sprzątaniu nie ma potrzeby zwiększać siły ssania. A na standardzie to wszystkie roboty zasysają podobnie. Mopowanie to nieprzydatna zabawka np. Styj02ym mopuje dywany. ,Jeśli bardzo chcesz jedno i drugie, kup robot odkurzający i mopujący np. Braava Jet od Roomby, który rozpoznaje gdzie jest i dywanów nie próbuje zmyć.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

• 0

Dzięki za odpowiedź. Wnioskuje, ze mopowanie to faktycznie kijowa funkcja i lepiej wziąć sam odkurzacz plus nie przepłacać. Czyli rozumiem, ze z tych trzech podanych to najlepiej wychodzi Vacuum Mop Pro? Chyba, ze możesz mi coś innego polecić, będę wdzięczny. Zależy mi tez aby nią dobrej jakości materiały zużywalne tj. Szczotki itp, a filtr Hepa był „przedmuchiwalny”.

dzieki !

• 0
Dzięki za odpowiedź. Wnioskuje, ze mopowanie to faktycznie kijowa funkcja i lepiej wziąć sam odkurzacz plus nie przepłacać. Czyli rozumiem, ze z tych trzech podanych to najlepiej wychodzi Vacuum Mop Pro? Chyba, ze możesz mi coś innego polecić, będę wdzięczny. Zależy mi tez aby nią dobrej jakości materiały zużywalne tj. Szczotki itp, a filtr Hepa był „przedmuchiwalny”.
dzieki !
Osobiście, mając STYJ02YM czyli Vaccum Mop Pro nie kupiłbym go jeszcze raz. Przejrzyj ofertę Roborocka.

• 0

Ok dzięki. A dlaczego byś go nie kupił jak mogę zapytać? Przeglądam i fakt opinie S6 ma całkiem niezłe, ale nie rozumiem różnicy pomiędzy S6, a S6 Pure (a cena Pure mniejsza o 400 zł) - parametry te same maja niby, ale w sumie ich parametry są podobne do Vacuum Mop Pro. Na co zwrócić szczególna uwagę ?

• 0
Ok dzięki. A dlaczego byś go nie kupił jak mogę zapytać? Przeglądam i fakt opinie S6 ma całkiem niezłe, ale nie rozumiem różnicy pomiędzy S6, a S6 Pure (a cena Pure mniejsza o 400 zł) - parametry te same maja niby, ale w sumie ich parametry są podobne do Vacuum Mop Pro. Na co zwrócić szczególna uwagę ?
Poczytaj sobie na forum wątek o STYJ02YM

• 0
Właśnie to zrobiłem i fakt masz racje: Roborock ma lesze opinie. Zastanawia mnie jednak fakt różnicy S6 i S6 Pure oraz czy jednak S5 Max nie jest najlepszy. Masz może doświadczenie z tymi robotami?
Tu Ci nie pomogę.

• 0
23 godziny temu, Phil_ips napisał:

Tu Ci nie pomogę.

Dzięki wielkie za pomoc - sporo rozjaśniłeś.

A powiedz mi proszę jak z częściami zamiennymi? Jak często zmieniasz/ kupujesz nowe filtry HEPA (czy tylko go przedmuchujesz), szczotkę i mopa (czy tą ściereczkę tylko myjesz, jak oczywiście można).