halfboy

[mi a2 lite] Telefon się zawiesza w różnych momentach

Recommended Posts

Witam użytkowników forum.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo już nie wiem co jest problemem, ciężko trochę to nawet opisać co się dzieje ... Jestem posiadaczem telefonu Xiaomi mi a2 lite od niecałych dwóch lat. Jakiś czas temu (hmmm... może pół roku temu) telefon zaczął się "zawieszać". Jest to bardzo dziwne zawieszanie, wygląda jakby telefon normalnie odpowiadał i był dostępny ale jednak nie jestem w stanie nic zrobić, trzeba go zresetować (zdarza się z częstotliwością kilka razy w ciągu dnia, zależy co robię). Kilka sytuacji:

- ktoś do mnie dzwoni, ja o tym nie wiem, bo telefon ma zgaszony wyświetlacz, telefon jest osiągalny. Brak wibracji, brak podświetlenia, brak dźwięku. Ludzie mówią mi, że normalnie mieli sygnał, ja po jakimś czasie się orientuję że telefon się zablokował, muszę wykonać reset. Później w historii nie widzę, że ktokolwiek do mnie dzwonił.

- włączam dane pakietowe, czasem podczas schodzenia różnych powiadomień (czasem nie), czasem po pewnym czasie operowania na danych pakietowych - telefon się "zawiesza". Nic nie jestem w stanie zrobić, nawet wejść do jakiegoś menu. Przetestowane dzwonienie do mnie w takich warunkach - sygnał normalnie jest, telefon na moje próby odblokowania go nie odpowiada.

- ostatnio włączyłem Spotify, całe UI się zawiesiło, muzyka normalnie leci, ale nie jestem w stanie odblokować / zablokować telefonu, zmienić muzyki, podgłośnić, słowem - nic. Reset.

- czasem zdarza się sytuacja, że widzę, iż będzie "zawieszenie". Robiąc coś na telefonie nagle przestaje mi odpowiadać wyświetlacz, ostatnie co jestem w stanie zrobić to albo ściągnąć pasek z góry albo zablokować telefon i to tyle. Kolejnym krokiem znów jest reset.

- budzik ustawiony na rano nie zadzwoni co jakiś czas, bo telefon (leży całą noc nieuzywany, nikt nie dzwoni do mnie o takich porach, telefon jest w spoczynku) nagle z niewiadomych przyczyn się zawiesi, rano budzę się a tam oczywiście wyświetlacz nie odpowiada, budzik nie zadzwonił.

Sytuacje można mnożyć. Podsumowując - w totalnie losowych sytuacjach telefon się zawiesza tak, że jedynie reset pomaga. Nie wpływa na to obciążenie jakimiś grami czy internetem (czasem się zawiesza przy przeglądaniu internetu, czasem podczas dzwonienia, czasem po prostu sam z siebie na bezczynności). Co ciekawe próbowałem go obciążać grami i wtedy zwykle się nie zawiesza.

Pewnie warto dodać, że jakiś czas temu telefon mi upadł i pękł wyświetlacz ale dotyk działa bez problemu. Myślałem że to wina wyświetlacza no ale nie jestem przekonany, w końcu w nocy telefon leży na półce, wyświetlacz jest nieruszany, więc nie wiem czemu miałby się zawiesić.

Robiłem już factory reset telefonu, wyczyściło androida do cna, a problem nadal się pojawia.

Proszę o porady.

Pozdrawiam

Mateusz