Skocz do zawartości
  • 0

Telefon 800-1300 PLN


MattD

Pytanie

Dzień dobry,

szukam dla siebie telefonu w przedziale 800-1300 max.
Wymagania:
- dobra wydajność,
- dobry GPS, nie gubiący sygnału, jak mój leciwy 7-letni Xiaomi (zamierzam oprócz samochodu korzystać z nawigacji podczas wypraw rowerowych),
- bateria pozwalająca na co najmniej 1 dzień użytkowania,
- aparat - to chyba główne kryterium - robię dużo zdjęć, głównie za dnia, ale pod wieczór też się zdarza - telefon ma być dobrą alternatywą bezlusterkowca - fajnie, gdyby miał sporą, dobrą matrycę i IOS, choć w tej cenie to się rzadko zdarza,
Nie korzystam na telefonie z wielu aplikacji, nie gram w gry.
Moje propozycje:
- Motorola One Vision - telefon z kozackim aparatem, jak na tę półkę cenową, tylko boję się Exynosa - podobno to bardzo prądożerny procesor. Mieszkam w miejscu, gdzie jest nienajlepszy zasięg i podobno ten telefon potrafi przez noc zużyć połowę baterii szukając zasięgu. Poza tym nie ma się do czego przyczepić raczej, choć dziwne niespotykane proporcje ekranu ma. Szybki, wydajny, z czystym Andkiem i aktualizacjami przez 3 lata.
- Mi9T od Xiaomi - dobra wydajność, podobno nienajgorszy aparat w warunkach dziennych, w gorszym oświetleniu nie wiem, dobrze zoptymalizowany,
- RN8P od Xiaomi - jak wyżej w zasadzie, tylko boję się tego MediaTeka, podobno czasem słabo z GPSem - lubi gubić sygnał, poza tym nie wiem jak wygląda sprawa z GCam na tym modelu, bardzo dobre opinie ma w sieci.
Ktoś coś dorzuci? Na jaki model mogę zwrócić uwagę? Macie jakieś doświadczenia, propozycje, uwagi? Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@MattD niektórzy operatorzy słuchają głosu swoich abonentów i wzmacniają sygnał z masztów tam gdzie tego sygnału brakuje. Ale trzeba wykazać sporo cierpliwości pisząc do nich prośby o maszt :)

Sam zastanawiam się nad telefonem w tej półce cenowej i takie opcje jak Samsung M21 lub Redmi Note 9 (Pro) bym rozważał.

Edytowane przez Plati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...