Skocz do zawartości

Czarny Kot W Hdr A Miniaturki Windowsa


Ari93

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dla urozmaicenia wieczoru mam dla Was zagadkę i w sumie pytanie bo sam jej nie jestem w stanie rozwiązać... :P robię porządki na dysku i znalazłem fotki z mojego MI2... w tym mojego kota, zdjęcie oryginalnie wygląda tak:
 
post-1261-0-03012800-1427828725.jpg
 
zwykły leżący koteł na kafelkach... fotke zrobiłem w HDR dla lepszego kontrastu. Ciekawie wygląda miniatura tego zdjęcia którą windows wyrenderował:

post-1261-0-63709300-1427828705.jpg
 
Tak samo wygląda pozostałe 7 zdjęć które zrobiłem. WTF? Ktoś wie o co tu chodzi? Jakim cudem windows wygenerował miniaturke z tylko jaśniejszej warstwy? Oh, wait... przecież to zwykły JPG, ten format nie obsługuje warstw. Z "zaawansowanych" programów graficznych mam tylko gimpa który tą fotke otwiera normalnie. Ktoś jest w stanie wyjaśnić mi tą zagadkę?  :geek:

post-1261-0-63709300-1427828705_thumb.jp

post-1261-0-03012800-1427828725_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zwykły JPG, nie ma żadnej obsługi HDR bo tym się zajmuje aplikacja aparatu przy zapisywaniu obrazu z matrycy do pliku. Miuiowa galeria rozpoznaje pliki HDR po dopisku w nazwie "_HDR", wystarczy go skasować i znaczek HDR znika, wystarczy do byle jakiego zdjęcia (nawet screena) go dopisać i znaczek się pojawia. HDR musiałeś pomylić z UbiFocusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem się przyglądać reszcie zdjęć w hdr i wszystkie mają inną miniaturę, zdaje się że oryginalnego zdjęcia bez nałożenia jaśniejszego, ciemniejszego lub obu zdjęć na oryginał. Akurat tylko w tym wypadku aż tak to się rzuca w oczy

 

https://drive.google.com/file/d/0B6ZpOhh4jVjHYzdSTUduMTNWa0E/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - Fotoszopek robi jakiś drop w metadanych i zapisana z niego kopia jest prawidłowo widoczna (miniaturka z tłem). Z kolei Faststone zapisuje razem z tym co Fotoszop likwiduje i miniaturki są z białym tłem.

 

Jest panie jakaś zagadka... :ugeek:

 

...tylko na Bogów Asgardu, Ariu93u, nie podążajciu drogo ekspertów Internetu i nie róbcie wątku o znaczeniu zdjęć przez Mi. :eek:

 

P.S.

Fajna kota. Czy już nauczona mówić "MIUI" zamiast "MIAU"? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...