Sign in to follow this  
patrynio

Komputer nie wykrywa telefonu, telefon nie wykrywa komputera

Recommended Posts

Witajcie. 
Pacjent: Xiaomi Mi6 (64gb) z romem: Miui10 | V10.3.1.0.OCACNXM (STABLE)

TWRP: 3.2.1-0

Telefon miał wymienioną baterię rok temu i prawie cały rok przeleżał w szufladzie. Po włączeniu postanowiłem, że wrzucę świeży ROM do niego, ale USB w 3 komputerach wgl nie wykrywa nic po podłączeniu Mi6 (dodam, że mam też redmi note 7 i bez problemu go wykrywa)

Adb zainstalowane, telefon w fastboot nie łączy się z komputerem (włączyłem w opcjach programistycznych debugowanie USB)

Zrobiłem Factory reset - bez zmian

Po podłączeniu do komputera na telefonie nie ma tego menu do wyboru: "Ładowanie, mtp ...." W opcjach programistycznych kliknąłem MTP, ale nadal jest brak reakcji. Może być jakaś partycja uszkodzona? Jak to naprawić? Zależy mi na tym, aby komputer wykrył w jakikolwiek sposób ten telefon 

Mam dokładnie ten sam problem tylko na xiaomi mi6. Miałem zepsute gniazdo ładowania więc wymieniłem je na nowy zamiennik i nie mogłem wtedy połączyć telefonu do komputera. Pomyślałem, że to wina płytki usb, udało mi się kupić używaną oryginalną zamontowałem ją lecz nadal to samo, komputer go nie wykrywa, tak samo jest z fastbootem i kablem OTG.

Może ktoś wie co to za błąd? Odnowię trochę temat.