Kifar

Brak zapisu map Xiaomi Vacuum S1

Recommended Posts

Witam

Kupiłem rodzicom w prezencie Xiaomi Vacuum S1. Brat również ma ten model i zauważyłem pewien problem. Za pierwszym razem rodzice wysprzątali całe mieszkanie i w aplikacji pojawiła się mapka całego układu mieszkania. Niestety gdy chcą użyć czyszczenia strefowego- narysują ten prostokąt i wyślą robota w pewną część mieszkania układ całego mieszkania jest zastępowany nowym fragmentem wysprzątanego miejsca. Przy kolejnym czyszczeniu strefowym nie ma już całego mieszkania na mapie, tylko ten ostatnio sprzątany fragment. U brata jak najbardziej działa to i na ekranie głównym jest podgląd ostatnio sprzątanego miejsca z zaznaczonym kwadratem po ostatnim sprzątaniu. Zarówno robot rodziców jak i brata ma wersję firmware 3.5.4_004007 oraz wersję aplikacji na telefonie z Android 5.6.65.

Nie wiem czy ma to znaczenie ale mimo tych samych wersji na telefonach aplikacje wyglądają kolorystycznie inaczej (zrzuty w załaczniku)
Czy ma ktoś pomysł co jest nie tak? Co musiałbym sprawdzić lub zrobić u rodziców?

WhatsApp Image 2020-03-22 at 18.40.51.jpeg

WhatsApp Image 2020-03-22 at 18.41.05.jpeg

Przepraszam nie rozumiem o co chodzi z tym pluginem. Czy dobrze kombinuje RN jako Redmi Note (Brat posiada telefon Xiaomi Redmi Note jego skórka aplikacji jest niebieska) Natomiast u Mamy jest Huawei - skórka biała na powyższych zdjęciach. 

Pozostaje jednak ważniejsza kwestia z jakiego powodu mapa nie jest zapisywania i nie ma możliwości wybrania czyszczenia strefowego z całej mapy mieszkania tylko z ostatniego fragmentu?

RN = react native. nowy format pluginow w mi home. niebieski to stary mpk. dostales plugin testowy i moze ma jakies bugi jeszcze. jak chcesz miec niebieski mpk to musisz zainstalowac moda mi home i tam wymusic stary plugin (robisz w pamieci wewnetrznej katalog vevs i wrzucasz plik json z zalacznika).

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

custom.json

Dziękuję za sugestie sprawdzę na swoim telefonie, z ciekawości nie wiem jakie to ma znaczenie ale tata również ma telefon xiaomi redmi note tyle że 4 i u niego tez wszystko działa (dodam ze aplikacje instalował w tym samym czasie co mama na huawei i u mamy jest biała a u taty na xiaomi niebieska i wszystko działa). Sprawdzę w wolnej chwili na mamy telefonie z podmianą plików o której wspominasz. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Póżniej jeszcze spróbuje z taty telefonu gdzie jest jako główna aplikacja udostępnić robota mamie i zobaczę co wtedy z mapami będzie