Skocz do zawartości

Słuchawki BT a Aptx HD


Gorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam sobie kupić w najbliższym czasie słuchawki i podczas odsłuchu w sklepie zauważyłem, że przy połączeniu BT były wykorzystywane kodeki SBC. Słuchawki obsługiwały Aptx HD ale nie mogłem tego w żaden sposób wymusić.

Na ogólnym forum znalazłem info, że po aktualizacjach coś się posypało.Czy macie również podobne problemy.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie słuchawki testowałeś? Często słuchawki działają w dwóch trybach: wysokiej jakości i stabilności połączenia. Są modele słuchawek w którym tryby zmieniamy odpowiednią kombinacją przycisków fizycznych na słuchawkach, a są słuchawki do których trzeba pobrać aplikację zarządzającą połączeniem. Co testowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają, używałem ich wcześniej. 

Tu masz informacje z instrukcji jak zmienić tryb:

Przełączanie trybu jakości dźwięku

Domyślnie ustawiony tryb jakości dźwięku to „Priorytet jakości dźwięku”.

  • W przypadku korzystania z urządzenia obsługującego standard SBC, AAC, aptX lub aptX HD należy używać trybu „Priorytet jakości dźwięku”.
  • Jeżeli połączenie jest niestabilne, na przykład gdy słychać tylko dźwięk przerywany, należy wybrać tryb „Priorytet stabilności połączenia”.

Jakość dźwięku i wskaźnik (niebieski) w poszczególnych trybach

Podczas przełączania trybu jakości dźwięku wskaźnik miga (na niebiesko) w celu zasygnalizowania bieżącego trybu jakości dźwięku.

Tryb „Priorytet jakości dźwięku”: 3 razy i2010.png - - i2010.png - - i2010.png

Automatycznie wybierany jest tryb SBC, AAC, aptX, lub aptX HD.

Tryb „Priorytet stabilności połączenia”: 1 raz i2010.png

SBC

  1. Włącz zestaw nagłowny, przytrzymując naciśnięty przez co najmniej 2 sekundy przycisk i2050.png i jednocześnie trzymając naciśnięty przycisk + lub -.

    i3330_whch700n.png

    • Aby wybrać tryb „Priorytet stabilności połączenia”, włącz zestaw nagłowny, przytrzymując naciśnięty przycisk -.
    • Aby wybrać tryb „Priorytet jakości dźwięku”, włącz zestaw nagłowny, przytrzymując naciśnięty przycisk +.

Aby sprawdzić tryb jakości dźwięku

Kiedy zestaw nagłowny jest włączony, naciśnij i przytrzymaj przycisk i2050.png, a potem w ciągu 2 sekund naciśnij przycisk + lub - (zanim wyłączy się zasilanie). Wskaźnik zamiga (na niebiesko) 3 razy (tryb „Priorytet jakości dźwięku”) lub 1 raz (tryb „Priorytet stabilności połączenia”). Tryb jakości dźwięku można zmieniać i sprawdzać za pomocą aplikacji „Sony | Headphones Connect”.

Uwaga

  • Po włączeniu zestawu nagłownego tylko naciśnięciem przycisku i2050.png wskaźnik (w kolorze niebieskim) zamiga dwa razy, wskazując włączenie zasilania, ale tryb jakości dźwięku nie będzie sygnalizowany mignięciem (na niebiesko) wskaźnika na zestawie.
  • W zależności od jakości dźwięku i w pewnych warunkach użytkowania zestawu nagłownego czas odtwarzania może być krótszy.
  • Mimo wyboru trybu „Priorytet stabilności połączenia”, w pewnych warunkach otoczenia w miejscu, gdzie używany jest zestaw nagłowny, nadal może występować przerywany dźwięk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki przyzwoite, ja przesiadłem się na WH-1000XM3. Te są rewelacyjne, a system wygłaszana szumów robi świetną robotę. Kwestia też jaki budżet chcesz przeznaczyć na słuchawki, jak się dobrze poszuka to na WH-1000XM3 co jakiś czas trafiają się promocje i można je wyrwać za około 1000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Nie chcę za dużo wydawać .

Zastanawiałem się nad słuchawkami przewodowymi i do tego wzmacniacz np BTR 3

 

 

Byłem w sklepie i tym razem załączył się kodek Aptx HD

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...